T.c. Milli Eğitim BakanlığıData Eğitim Kurumları Müdürlük Seçme Sın.Haz. CepSeçme Sınavlarına Hazırlık

%25
Eğitim Kurumları Müdürlük,Murat Meşe
Yıllardır bir sisteme oturtulamayan ve eğitim çalışanlarını sıkıntıya sokan eğitim yöneticilerinin atanma ve yer değiştirmesi sınavlı bir yönetmelikle bilgi, birikim ve deneyimin tek ölçüt olduğu bir şekil almıştır.
Sınav konularını incelediğimizde mevzuatın bu sınavda ne kadar önemli bir yerde olduğunu görüyoruz. Sınavı kazanmak ve bu yarışta diğer adaylardan daha yüksek bir puan almak için mevzuatı ve uygulamalarını bilmek gerekiyor. Bugüne kadar bir sınıf öğretmeninin orta öğretim kurumları yönetmeliği ile pek işi olmazdı ya da bir lise öğretmeninin ilköğretim kurumları yönetmeliği ile ilgili bir şey öğrenmesi gerekli değildi. Ancak bu sınavlarda ayrım yapmadan tüm mevzuatı öğrenmesi gerekiyor. Mevzuat tabir yerindeyse koca bir deniz gibi karşımızda duruyor.
Geçmiş yıllarda yapılan müdürlük, müdür yardımcılığı, müfettiş yardımcılığı ve şeflik sınavlarının soru tipini, ağırlıklı soru getiren mevzuat konularını inceleyerek kanun ve yönetmeliklerin uygulamaya dönük sonuçlarını özetledik. Mevzuat içinde soru olmayacak kısımları eledik. Böylece bir başucu eseri oluşturduk. Kitabın sonunda yer alan soru cevap ve test soruları ile konuları pekiştirmeye çalıştık.
Çalışmamızın sizlere faydalı olması en büyük mutluluğumuz olacağı düşüncesiyle tüm adaylara başarılar dileriz.
Stok Kodu
9786055930547
Boyut
95-135
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2010
Kapak Türü
Standart
Kağıt Türü
Standart
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat