Kimyanın temel kavramlarını, tanımlarını ve uygulamalarını kapsayan Temel Kimya kitabı, öğrencilerin ve ilgilenenlerin istifadesine sunulmuştur. Kitabın hazırlanmasında, özellikle Mühendislik Bölümlerinde birinci sınıf öğrencilerinin kitap ve kaynak ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmıştır. Ancak, kimya derslerinin yer aldığı diğer bölümlerde göz önünde bulundurulmuştur.
Kitapta yer alan bölümlerin mümkün olduğu kadar bağımsız olmasına çaba gösterilmiş ve her bölümün sonuna özenle seçilmiş, bölümle ilgili ve onu pekiştirici çözümlü problemler eklenmiştir. Ayrıca, gene her bölümün sonuna sorular başlığı altında öğrenciyi çalışmaya sevk edecek problemler konulmuştur. Kitabın sonuna doğru yer alan bölümler bazı meslek gruplarını hasseten ilgilendiren konular içermektedir. Bununla, sunulan programın bazı bölümlerini öğretmek isteyen değerli meslektaşlarımıza kendi görüş düşünce ve imkanlarına göre öğretecekleri bölümleri seçme kolaylığını sağlama amacı güdülmüştür.
Konular, çeşitli mühendislik dalları gözönüne alınarak ve fazla detaya inilmeden öz bir şekilde açıklanmıştır. Ayrıca şekil, tablo ve çözümlü örnekler ile konular iyice açıklığa kavuşturulmuştur. Ancak, bütün dikkat ve gayretlere rağmen bazı eksikliklerin ve gözden kaçan hataların bulunabileceğini kabul ediyor, bu hususta her türlü tenkitten memnun olunacağını belirtmek istiyoruz.
Stok Kodu
9789758289160
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
377
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-2
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat