Sait Faik'ın Sakarya'sı Elinizdeki bu çalışma, 1998 yılından beri sürdürdüğümüz bir emeğin ürünüdür. İlk olarak, 1998 yılında düzenlenen I. Sakarya Kültür ve Tarih Sempozyumu'nda Sait Faik'in Hikayelerinde Mekan ve Adapazarı konulu bir bildiriyle, Sait Faik'in sanatçı dünyasına daha yakından tanıma ve inceleme fırsatını bulduk.

Kitabın ana çerçevesini 'Sait Faik ve Adapazarı' kesişimi oluşturmaktadır. Kitapta Sait Faik'in sanatçı duyarlılığı ile Adapazarı'na bakışı, Sait Faik'in eserlerinde Adapazarı yansımaları, Adapazarı'nın mekanları, sorunları ama en önemlisi Adapazarı'ndan çalışkan, özverili, zeki insan tiplemeleri alıntılarla ortaya konulmuştur. Bütün bu yansımalar aktarılırken, Sait Faik modern hikayeceliğimize değişimi, dönüşümü nasıl getirmiştir' Hikayeciliğimizi nasıl modernize etmiştir. Uluslararası bir üne nasıl kavuşmuştur' Bugün hala ve niçin aşılamamıştır' gibi soruların da cevapları aranmıştır.
Kitabın bu ikinci basısında yeni bölümler eklenerek süregelen araştırma ve incelemelerimizin ışığı altında yeni ve özgün yaklaşımlarımıza da yer verildi. Sait Faik'ın Sakarya'sı, Değişim Yayınları, 9789758289431, Engin Yılmaz
Stok Kodu
9789758289431
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-11
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat