Temel Bilgi Teknolojileri

%10
Temel Bilgi Teknolojileri,Umut Altınışık

Liste Fiyatı : 18,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,20 TL
(Bu ürünü aldığınızda 16 puan kazanacaksınız)
   16

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Temel bilgi teknolojilerinde kullanılan genel kavramlar ve tanımlar
İşletim sistemi kullanımı ve yönetimi
Kelime işlemci programının etkin kullanımı, belge oluşturulması ve düzenlenmesi
Elektronik tablo programı kullanılarak tablo ve grafik oluşturma
Sunu programı kullanarak slayt gösterileri oluşturma
Veri tabanı kavramı ve bir veri tabanı programının basitleştirilmiş kullanımı
Bilgisayar arası veri iletişimi, ağ kavramları, internet ve web kullanımı, HTML komutları sayesinde web sayfalarının oluşturulması
(Ön Kapak)
Temel Bilgi Teknolojileri; bilgisayar bilgisine sahip olmayan bir kişiye temel seviyede bilgisayar kullanımını öğretmek amacıyla yazılmıştır. Bilgisayarın temel kavramlarından başlayıp basit bir web sayfasının oluşturulmasına kadar birçok konuyu kapsamaktadır. İşletim sistemi olarak Windows XP ve uygulama programlarında Office XP içerisinde yer alan Word, Excel, PowerPoint ve Access Programlarının “Türkçe Sürümlerinin“ kullanılması anlatılmıştır.
(Arka Kapak)
Günümüzde her alanda bilgisayar kullanımı artmakta ve bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmez birer parçası olmaktadır. Bu sebepten dolayı bilgisayar eğitiminin önemi de her geçen gün artmakta, insanlar bilgisayarı kullanmanın daha etkin ve doğru kullanmanın yollarını aramaktadırlar. İlk bakışta bize kolay gibi görünen bilgisayarın açıp kapanması, yazı yazılması, bilgilerin saklanması, yazıcı sayesinde bilgilerin kağıda çıkarılması, tablo ve grafiklerin hazırlanması, web sayfaları arasında gezinme, e-posta gönderilmesi gibi işlemler bilgisayarla yeni tanışan biri tarafından korkutucu görünebilir. Bu kitap, bilgisayar bilgisine sahip olmayan bir kişiye temel seviyede bilgisayar kullanımını öğretmek amacıyla yazılmıştır. Bilgisayarın temel kavramlarından başlayıp basit bir web sayfasının oluşturulmasına kadar bir çok konuyu kapsamaktadır.
...
(Önsözden)

Stok Kodu
9789756267714
Boyut
195-240
Sayfa Sayısı
319
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat