Erkekler Neden Aramaz, Kadınlar Neden Unutmaz?

%20
Erkekler Neden Aramaz,Kadınlar Neden Unutmaz?,Caroline Vimont
Gelişime yönelik attığımız her adım ikili ilişkilerimize yeni uzaklıklar getiriyor. Bunun olmasını hiç beklememiştik. Enformasyon özünde karşı cinsin ne kadar da farklı olduğunu kanıtlıyor bize, algılarımız sonuna kadar açık ve iki farklı cinsin ne kadar da farklı olduğunu kanıtlıyor bize, algılarımız sonuna kadar açık ve iki farklı cinsin bir arada yaşaması her geçen gün biraz daha imkânsız görünüyor gözümüze. Bilim bile iki cinsin birbirine ihtiyacı kalmaması için uğraşıyor sanki. Ekonomik özgürlüğümüzü kazanıp, tek başımıza ayakta kalabilmek için savaşıyoruz işyerimizde. Pekli hepimiz yola romantizm için çıkmamış mıydık?
Kadınlar yüzyılımızın en fazla gelişen ve değişime uğrayan modeli olduğu için kendilerine değişime direnmeyen, güçlü ve uyumlu erkekler arıyorlar. Erkekler kadınların onlardan ne beklediğini henüz anlamış değiller; bunu fark etmelerinin bir yolu olmalı. Yapmamız gereken biyolojik ve duygusal farklılıklarımızı anlamaya çalışıp bunu karşı cinsle olan iletişimimize yansıtmak. İnanın, erkekler gerçekten o kadar hissiz değil, kadınlar da sadece evlenmeyi düşünmüyorlar.
Kadınlar nereden, erkekler nereden demiştiniz?
Unutmayalım, artık hepimiz aynı gezegendeyiz ve karşı cinsin farklılıklarıyla başa çıkmaktan başka çaremiz de yok. İnanıyoruz ki bu kitap, birçok kadın ve erkeğin birbirleriyle ilgili gerçeklerle yüzleşip bunlarla barışmasını sağlayarak “Dünya'da“ daha güzel ilişkiler kurulmasına yardımcı olacaktır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9799759013096
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-02
Çeviren
Özlem Sakin,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat