Kadın olarak varolabilmek için bizlere dayatılan rollerden soyunarak her kadının kendi kadınlık tanımını kendisinin yapması kaçınılmazdır. Toplumun biz kadınlara özellikle de anne olduğumuz zaman zorla dayattığı 'kutsal' anne tanımı bizi hem kendi kadınlığımızdan hem benliğimizden uzaklaştırmakta, hem de 'mış' gibi yaşamak zorunda kaldığımız için sürekli çelişkilerle boğuşmamıza neden olmaktadır.
Anne olmak kadın olarak varolmanın doğal, keyifli ve zenginleştirici süreçlerinden biridir. Oysa ki biz anneler bu doğal, keyifli ve zenginleştirici süreci çoğu zaman kabuslar eşliğinde yaşarız çünkü bize dayatılan ve bizden beklenenler tamamen erkek egemen kültürün yarattığı sanal tanımlamalardır. Kadın olarak varolabilmenin ilk adımı bedenimizle barışmaktan, bedenimizi kendimize ait kılmaktan geçer.
Beden bir tapınaktır. Kadın hazzın ve mutluluğun peşine düşüp öncelikle bu tapınakta yücelmeli, belki de orada kaybolmalıdır. Hem bir kadın olarak hem de bir anne olarak peki ama nasıl diyorsanız, bu elinizdeki kitap tam size göre... Hazır reçeteler vermeden, size bedeninizle ilişki kurmanın yolunu gösteren, yaşadıkları çelişkileri samimiyetle anlatan annelerin hikâyeleri eşliğinde; hem anne hem de kadın olmanın keyifli yolculuğuna sizleri de davet eden...
“Seksi Anneler“ tüm kadınların okuması gereken bir kitap.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789759013226
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
239
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-12
Çeviren
Didem Tulga,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat