Ayrılığın El Kitabı

Şu ya da bu şekilde ilişkinin sona erdiğini duyduğunuz ve başınızdan aşağı kaynar suların döküldüğü ilk andan itibaren ne olursa olsun öncelik vereceğiniz görev elden geldiğince az şey yapmaktır. Bir şok yaşadığınızı ve kendinizden nefes
almaya devam etmek dışında bir şey beklememeniz gerektiğini söylemek istiyorum.
Bu bile insana ağır bir yük gibi gelebilir ama başarabilirsiniz.

Tüm ayrılıklar zordur. Dünya başınıza yıkılmış gibi gelebilir... Bir daha asla sevemeyecekmişsiniz gibi hissedebilirsiniz. Oysa biten bir ilişkinin yasıyla kendinizi yıpratmak yerine önünüze baktığınızda, "Birisi giderse öteki gelir" sözünün hiç de yanlış olmadığını görürsünüz. "Ruh eşi" diye bir şeyin olmadığını savunanlara inanmayın ama şunu da bilin ki, eğer sevgiliniz sizi terk ettiyse ya da siz ondan ayrılmak zorunda kaldıysanız asıl "ruh eşiniz" hâlâ dışarılarda bir yerlerde size doğru hareket halindedir.

Eski sevgiliniz benim tanıdığım erkeklerdense büyük olasılıkla ardında yanıtlardan çok sorular bırakmıştır. Bununla birlikte tüm bu düşünceler ve konuşmalar sırasında tek bir şeyi anımsamanızı istiyorum: Sadece ve sadece sizden ayrılması bile beklediğiniz adamın o olmadığını kanıtlamış oluyor.

Bunu zaten gayet açık bir şekilde görüyor olabilirsiniz. Eğer durum buysa doğru yoldasınız demektir. Bense değerli saatlerimi beni terk eden adamın çocuklarımın babası olmaya, birlikte yaşlanmaya en uygun aday olup olmadığını düşünmeye harcamıştım.

O yüzden silkinip ayağa kalkarak yeni hayatınızı ve gerçek aşkınızı karşılamak için hazırlanmanın tam sırasıdır. Çünkü, sanılanın aksine: Aşktan Sonra Yaşam Vardır!
Stok Kodu
9789759013172
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
219
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat