e. Yalancılar, Öğle Yemekleri ve Kayıp İç Çamaşırlarının RomanıÖğle Yemekleri ve Kayıp İç Çamaşırlarının Romanı

%20
E. Yalancılar,Matt Beaumont
Kariyer Hedefleri
Yaratıcılık
İş İlişkileri
Ekip AÇlışması
Girişimcilik

(Ön Kapak)
e. matt.beaumont
e, bir samimiyetsizlik, içten pazarlıkçılık, sırttan bıçaklama ve gözünün içine baka baka kıllık yapma -yani günlük ofis politakalarının- hikayesidir.
Buyrun tanışın:
Stalin Yöneyim Okulu'ndan Yüksek Lisans derecesi olan bir CEO.
Dehasına sadece kendi hayran olan bir kreatif müdür.
Sınırsız yaratıcı zekâları sadece pantolonlarınını içindekiler için çalışan bir kreatif ekip.
Reklam işindeki bir bayanın asla göstermemesi gereken iki şeyi görebileceğiniz bir metin yazarı: Koltuk altı kılları ve vicdan.
Güleryüzlü, zehir sözlü sekreterler.
Muhasebe departmanındaki sevgi manyağı işkolik.
e. matt.beaumont
Tamamen e-postalardan oluşan e, Coca Cola'nın reklam işlerini alma macerasına atılmış olan Miller Shanks adlı bir reklam ajansındaki bir kaç haftanın içyüzünü gözler önüne serer.
E-postalardan da görüleceği gibi bu müşteriyi alabilmek için Miller Shanks'lıların yapamayacağı hiçbir şey yoktur: Hep beraber bit pazarına gidip büyükannelerini yabancılara pazarlamaları gerekse bile bundan gocunmayacaklardır. Tüm çalışanların aslında hiç de yabancı olmadıkları aşağılık oyunlar, sırttan bıçaklamalar, ayak kaydırmacalar, ofis içi karmaşık ilişkiler ve bir seks kanalı için MAuritius'ta çekilen tanıtım filmi ile renklendirilmiş bir koedi baş yapıtı!
(Arka Kapak)
Yalancılar, Öğle Yemekleri ve Kayıp İç Çamaşırlarının Romanı
Yani Tamamen Zırva Bir Kitap!
Zaten yazarından belli. Kitabın ilk sayfasında yazarın tanıtımı yapılır ya, hangi yazar Londra'nın önde gelen bir reklam ajansı tarafından işten atılmasını bir onur gibi özgeçmişine, hatta özgeçmişinin en şanlı (ve tek) maddesi olarak koyar ki?
Bir de yayınevi biraz kötü durumda galiba... Kitabın çevirisini gönüllü bir grup yapmış. Neymiş... Güya her mail sahibini ayrı bir karakter olarak seslendirebilmek için altı ay süren bir projeye çerçevesinde KAL91 mezunları ve Ask Girls - Kızlara Sor yahoo grubunun bayan elemanları tarafından çevrilmiş ve edit edilmiş.
Hah! Bir de iki tane yabancı argo danışmanları varmış. Bari bir de küfürlü kelimeleri derinlemesine inceleyen araştırma grubu kursalarmış. Biri ilham vermiş, yok bir de bilge kadın çıkmış şimdi ortaya... Tam yanar döner birşeyler...
Sanki çok merak ediyorduk kim kiminle nerede ne yapıyor, kimin ayağını kaydırıyor, beceriksiz ekibin iki çapkın erkek elemanı Mauritus'a çekim yapmaya götürdükleri çıplak modelleri tek tek telef edip Love adlı özel seks kanalının reklam filminde nasıl kendileri oynamak zorunda kalıyorlar, ofiste sevişirken yakalanıp kendilerini müşterilere nasıl rezil ediyorlar, geceleri travestilerle müdürlerinin filmlerini nasıl çekiyorlar ve nasıl oluyor da hiç iş yapmayanlar hep revaçta, çalışan alçakgönüllü bizim gibi köleler de perde arkasında kalıyor... Çok merak ediyorduk sahiden nasıl oluyor da iş hayatında içten pazarlıkçılar, sahtekârlar, düzenbazlar ve hainlerin işi rast gidiyor; üstü kapalı ilişkiler nasıl yürüyor; arşiv odalarında buluşup kimler ne işler bitiriyor; acaba tüm bunları yaparken e-posta kutularından neler geçiyor...
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9789759013066
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
312
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-09
Çeviren
Cenk Büker,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat