Finansal Kırılganlığın ÖlçümüYükselen Piyasalar İçin Erken Uyarı SistemleriYükselen Piyasalar İçin Erken Uyarı Sistemleri

%22
Finansal Kırılganlığın Ölçümü,Kolektif

Liste Fiyatı : 10,00 TL
İndirimli Fiyat : 7,80 TL
(Bu ürünü aldığınızda 7 puan kazanacaksınız)
   7

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
1992-93 Avrupa para krizi 1994-95 Meksika krizi ve özellikle 1997-98 Asya global krizleri, finansal krizlerin erken uyarı sinyallerine olan ilginin artmasına katkıda bulunmuştur. Bu çalışma yükselen piyasa ekonomileri için daha etkin bir global uyarı sistemi oluşturulmasının gerekliliğini kanıtlayan ve alternatif erken uyarı göstergelerinin ampirik testlerini yapan kapsamlı bir eserdir.
Yazarlar yükselen piyasalar için para ve bankacılık krizlerinin hangi göstergelerinin en güvenilir erken uyarı sinyalleri gönderdiğini sunarken, aynı zamanda modelin Asya krizleri süresince örneklem-dışı performasını test etmekte ve en kırılgan ekonomileri belirlemektedirler. Ek olarak, yazarlar erken uyarı sistemleri ile krizlerin “bulaşıcılığının“ alternatif kanallarının önem aşırlıklarının tespit edilebileceğini ve “karma“ kriz göstergesi oluşturulabileceğini ortaya koymaktadırlar. Ayrıca, krizden çıkışın hızlandırılması ile ilgili çözüm yolları oluşturmaktadırlar.
Bu çalışma, tam IMF'nin krizlere nasıl yaklaşması gerektiğini yeniden gözden geçirdiği bir döneme denk gelmiştir.
Morris Goldstein, Uluslararası Ekonomi Enstitüsünde, Denniz Weatherstone kıdemli akademisyendir. Uluslararası Para Fonu'nda (1970-94), araştırma bölümü (1987-94) direktör vekilliğini de kapsayan, pek çok kıdemli yönetici pozisyonlarında görev aldı. Uluslararası ekonomi politikası ve uluslararası sermaye piyasaları konularında geniş kapsamlı çalışmaları bulunmaktadır.
Graciela Kaminsky, ziyaretci akademisyen, George Washington Üniversitesi'nde ekonomi ve uluslararası ilişkiler profesörüdür. Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankasında misafir bursu olarak danışmanlık görevi yaptı. Kaliforniya Üniversitesi, San Diego'da ekonomi yardımcı doçenti idi ve Amerikan Merkez Bankası (FED)'nda ekonomist olarak görev aldı.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789944250016
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
165
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007
Çeviren
Z. Dina Çakmur Yıldırtan,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat