Türkiye - Avrupa İlişkilerindeTürkiye-Avrupa İlişkilerinde Sessiz Darbe

%22
"Sessiz Darbe",Erol Manisalı

Liste Fiyatı : 11,00 TL
İndirimli Fiyat : 8,58 TL
(Bu ürünü aldığınızda 8 puan kazanacaksınız)
   8

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Bu kitapta 1989 yılından beri Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinde yürütülmekte olan Sessiz Darbe, belgeleri ve yaşanmış olayları ile ortaya konmaktadır.
1989'da soğuk savaşın sona ermesi ile Türkiye “kerhen içinde tutulduğu Batı'dan dışlanmaya başladı...“ Türkiye'de bazı siyasilerin ve onların yakınındaki sermaye odakları, Türkiyenin “Batı'dan uzaklaşma riskini ortadan kaldırmak için“ Türkiye'yi Avrupa'ya tek yanlı bağlamaya karar verdiler.
Avrupa Türkiye'yi geleceğin Avrupa Birleşik Devletleri içine almadığı için 1989'da tek yanlı bağlama operasyonu başlatılmıştır. Bazı büyük sermaye çevreleri ve dışarıdaki ortakları bu hareketin öncülüğünü yaptılar ve halen de yapıyorlar.
Avrupa Türkiye'yi ancak “himaye“ statüsünde kabule razı olduğu için bu statüyü üyelik gibi gösterip pazarlamak ihtiyacı doğmuştur. 1989'da düğmeye basılarak başlatılan operasyon halen sürmektedir.
Bu operasyonun kimler tarafından, hangi amaçlarla ve hangi araçlar kullanılarak yürütülmekte olduğu bu kitapta somut olarak ortaya konmuştur. Parçalar ancak biraraya getirildiğinde anlaşılabilen “Sessiz Darbe“, bugüne kadar gözlerden saklanmıştır.
Bu kitap, parçalar birleştirilerek, başarı ile gizlenmiş Sessiz Darbe operasyonunu açığa çıkarmaktadır.
Karanlıkta kalmış, üstü örtülmüş ilişkiler okurların önüne ilk defa serilmektedir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789753532808
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
213
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat