Türkiye’de Piyasa Ekonomisine Geçiş Süreci ve Sürdürülebilirliği

%22
Türkiye'de Piyasa Ekonomisine Geçiş Süreci ve Sürdürülebilirliği,Gülde

Liste Fiyatı : 11,00 TL
İndirimli Fiyat : 8,58 TL
(Bu ürünü aldığınızda 8 puan kazanacaksınız)
   8

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Tarih boyunca her toplum kaynakların sınırlı olduğu bir dünyada, ne üretecekleri ve kimin için üretecekleri konusunda karar vermek gibi temel bir ekonomik sorunla karşı karşıya gelmiştir.
Çaslışmamız beş bölümden oluşmaktadır.
Birinci bölümde piyasa ekonomisi kavramı; tarihsel gelişimi doğrultusunda özelliklerini ve temel unsurlarını içermektedir. Ayrıca piyasa ekonomisinin gerektirdiği şartlar ve araçlar yer almaktadır. Yine aynı bölümde piyasa ekonomisinin gelişimi serbest piyasa ve sosyal piyasa ekonomisi yaklaşımları çerçevesinde ele alınmaktadır.
İkinci bölüm “Piyasa Ekonomisinin Fonksiyonel Analizi“ başlığı altında rekabet, rekabetin fonksiyonu ve ekonomik büyümeye katkısı konusu ele alınmaktadır. İkinci bölümde ayrıca gelişmiş ve gelişmekte olan piyasa ekonomilerinde planlama konusu ele alınarak; piyasa ekonomisine yapılacak kamusal müdahalelerin gerekçeleri incelenmiştir.
Üçüncü bölümde Türk ekonomisinin tarihsel süreç içindeki gelişimi ile piyasa ekonomisi uygulamasının Türk Ekonomisi'ne etkileri incelenmiştir.
Dördüncü bölümde ise serbest piyasa ve sosyal piyasa ekonomisinin Türkiye'de uygulanabilirliği konusu ele alınmıştır.
Beşinci ve son bölümde ise piyasa ekonomisi uygulamasının Türk Ekonomisine etkileri, karma ekonomi, mekanizmanın yeniden düzenlenmesi, kalkınma ve özelleştirme açısından değerlendirilmeye çalışılmıştır.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9799756463566
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
159
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-06
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat