Temel Zemin Mekaniği

Bu kitap, Zemin Mekaniği'nin temellerini öğrenenlere yöneliktir. Bu açıdan yalın bir anlatıma sahiptir, bol şekil içerir, temel (elamenter) bir düzeyi vardır, bilgilerin öğrenilmesine, türetilmesine ve kavranılmasına önem verir, fazla ayrıntıdan kaçınır.

Bu Kitap, bazı uygulama ve tasarım işleri için kullanışlı olsa da doğrudan uygulama ve tasarıma yönelik değildir. Doğrudan uygulama ve tasarıma yönelik el altı bilgileri içeren yayınlar (standartlar, şartnameler, yönetmelikler, ayrıntılı tasarım kuralları vb.) vardır. Bu Kitap örneğin dayanma duvarlarının tasarım kuralları açıklanmakta, ama ilgili ince kurallar verilmemektedir.

Bu yeni basımda, öncekindeki anlatım ve şekiller iyileştirilmiş, bazı ekler konulmuş, ek çözümlü problemler eklenmiştir, ama Kitabın temel düzeyi korunmuştur. Kitabın bu baskısında Uluslararası Sistem (Sİ) birimleri kullanılmış, ondalık nokla yerine, tartışmalı olsa da. nokta (.) benimsenmiştir. Kitap, bu alanda eğitim alan öğrenciler ve uygulamacılar için önemli bir başvuru kaynağı niteliğindedir.

Konu Başlıkları
Zeminlerin Temel (Fiziksel) Özellikleri
Zeminlerin Sınıflandırılması
Zeminde Su
Zeminlerin Geçirimliliği
Zeminde Su Akımları
Zeminde Kayma

Temel Zemin Mekaniği, Derya Kitabevi, 9789944097734, Bayram Ali Uzuner
Stok Kodu
9789944097734
Boyut
160-230
Sayfa Sayısı
650
Basım Yeri
Trabzon
Basım Tarihi
2012-9
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat