Papa 16. BenediktGizli Türkiye Gündemi

%32
Papa 16. Benedikt,Aytunç Altındal
Benedikt adını alan papaların başına gelen ilginç olaylar ve 16. Benediktin çocukluğundan günümüze özel yaşamı, Nazilerle işbirliği yapması daha önce hiç yayınlanmamış resimler ve belgelerle bu kitapta yer alıyor.

Benedikten Tarikatının kurucusu Nursialı Benediktten en çok etkilenen Müslüman tarikat liderinin kim olduğu, 16. Benedikti papa olarak kabul etmeyen Katoliklerin gizli papası tartışmaları ve Vatikanın yüzyıllardır gizlenen sırları bu kitabı daha da ilginç hale getiriyor.

15 yaşındaki Benedikt Papası, Benedikten Tarikatının gizli örgütlerle ilişkisi, ortaçağ engizisyon mahkemelerinde yakılan sözde cadılar ve onlara uygulanan akıl almaz işkencelerden, Papa 16. Benediktin gizli misyonuna kadar geçen süreç, şaşırtıcı belgelerle gözler önüne seriliyor.

Kitabın can alıcı noktası ise papanın Türkiye ziyareti öncesi Türk Hükümetine iletmek üzere bizzat hazırlattığı kapsamlı gizli bir dosyanın 22 Mart 2006 tarihinde çalışma masasının üzerine konulmasıyla başlıyor.

Papa, Türkiye ziyaretinde işte bu dosyada yer alan bilgiler ve iddialarla karşımıza çıkarak, Türkiyeden hayret verici taleplerde bulunacak.

16. Benediktin Türkiyeyi sarsacak gizli gündeminde neler mi var?..
Stok Kodu
9789750095820
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
182
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2006
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat