İnanç Turizmi alanında ülkemizde son yıllarda dikkate değer gelişmeler bulunmasına karşın, daha kapsamlı ve zengin içerikli çalışmalara gerek duyulmaktadır. Bu konuda araştırma yapanlara ışık tutması amacıyla kaleme aldığım bu kitap, uzun bir çalışma sonucu ortaya çıkmıştır. Bu eserde, Türkiye coğrafyası üzerinde nirengi noktası sayılabilecek önemli yerler; bölgeler halinde ele alınmıştır. Sırasıyla Marmara, Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerimiz incelenirken içerik bakımından mümkün olduğunca anlaşılır bir anlatım tarzı kullanılmaya çalışılmıştır.
İçerik:
Marmara Bölgesi (Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ)
Ege Bölgesi (Afyon, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla) Akdeniz Bölgesi (Adana, Antalya, Hatay (Antakya), Isparta, İçel (Mersin), Kahramanmaraş, Osmaniye)
Güneydoğu Anadolu Bölgesi (Adıyaman, Batman, Diyarbakır Gaziantep, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak)
Doğu Anadolu Bölgesi (Ağrı, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Van)
Karadeniz Bölgesi (Amasya, Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, Giresun, Gümüşhâne, Karabük, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Zonguldak)
İç Anadolu Bölgesi (Aksaray, Ankara, Eskişehir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Yozgat)
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944223027
Boyut
145-215
Sayfa Sayısı
600
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-06
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat