Kapitalizmin bam teli, Petrol, çağın fahişesi. Bitmek bilmeyen savaşlarda ve milyonlarca insanın uğruna kanıyla bedel ödedikleri bir fahişe.Kitapta hem bilim-kurguyu, hem psiko-sosyal açıdan yan yana ve otantizmini koruyarak batının teknoloji çılgınlığı ile doğunun mistik havasını bulacaksınız. Bir bakacaksınız Marsilya'dasınız, sonra Amsterdam, bir bak ki Doğu Karadeniz yaylalarında ayran içerken, birdenbire Irak-İran cehennemine gireceksiniz.Sonra bir gizemin tam ortasına itilip, İran, Ankara, Washington ve arasında gezineceksiniz..Sonra o gizemin içinde engin bir derinlik bir felsefe ve bir varoluş bulacaksınız.

"Kahramanlıkla hainliğin arasında çok ince bir çizgi vardır. İnsanı kahraman ya da hain yapan sonuçlardır aslında. Kahramanlıkla da tıbben hastalıklı bir ruh halidir. Çünkü kahramanlık sıradan insanların yapacağı bir eylem değildir. Tıp sıradan ve normal insan profilini çizerken alabildiğine olağan ve basit bir insan tipi yaratır. Kahraman yada hain olabilmek için yani bunu sağlayacak bir eyleme kalkışan insanlar sıradan insanlar değildirler. Aslında hepimiz tıbba göre akıl hastasıyız. Tıpkı tarihin yazdığı diğer kahramanlar gibi. Aslında dünya tarihini yazanlar tıbba göre hepsi akıl hastası."

Fransız bir bilim adamı bir bakteri geliştirir ve bu bakteriler sayesinde petrolün yol açtığı çevre kirliliğine karşı mücadele eden çevreci örgütlerin ve herkesin takdirini kazanan bir bilim adamı iken, aslında dünyanın en güçlü yeraltı örgütünün eline korkunç bir silah verdiğinin farkında değildir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789944201308
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
308
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat