Kabileler Percy, ünlü bir antropolog olan babasının ortadan kayboluşunun ardından dünyayı babasının gözleriyle görmeye çalışır. Percy ve kız arkadaşı Elissa, genel olarak Ruj / Saç spreyi Kabilesi, Vay-Be-Ben-Daha-Doğmamıştım-Ama-Yetmişler-Harikaydı Kabilesi, Sporcular Kabilesi, Yeniden-doğuş Kabilesi gibi tanımlamalarla adlandırdıkları ritüalistik topluluklara büyük bir ilgi duyuyorlardı.
Percy için, geriye çekilip incelemek ve tarafsız kalmayı başarabilmek her şeyden önemliydi. Ama bir dakika, bir de şunu dinleyin: Percy, gerçek insanları, yani işleri karmaşık hale getiren canlı türünü inceliyordu. Kendisine yakınlaşabilen, hatta belki biraz fazlaca yakınlaşan tek insan olan Elissa da öyle... Mezuniyet töreninde, yani yaşamın bir başka alanına geçişi simgelen yeni bir kabilesel törende Percy'nin en gizli duyguları birden bire açığa çıkıp, babasının kaybıyla ilgili gerçeklerin bir anda ortaya serilmesine neden oldu.
Bu kara-mizah tarzındaki son derece özgün romanda, ödüllü yazar Arthur Slade, hepimizi aşk, evrim ve evren ile ilgili büyüleci sorularla derinden etkiliyor. Kabileler, Dharma Yayınları, Emin Sınır, 9789758729159, Arthur Slade
Stok Kodu
9789758729159
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
160
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-4
Çeviren
Emin Sınır
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat