Bir Şey Yapmamak Tüm Ruhsal Arayışların Sonu

%5
Bir Şey Yapmamak: Tüm Ruhsal Arayışların Sonu,Steven Harrison
Aydınlanmaya ulaşmak için her şeyi denedikten sonra ne yaparsınız? Steven Harrison “zaten oradasınız“ diyor. “Bir şey yapmayın. Bir şey yapmama durumu şaşırtıcı derecede aktif bir durumdur. Tam bu noktada kim ve ne olduğumuzu keşfederiz.“ Basit ancak nefes kesici sözleriyle Harrison, düşüncelerimizin arasına, mutlak ve yüce bilincin yaşadığı yere, bir harita yerleştiriyor.
Bir Şey Yapmamak, azimli bir şekilde, ruhsal öğretileri, terapileri, meditasyonları, egzotik dinleri uygulamaya çalışmış ancak hayatlarında temel değişimlere ulaşamamışlar içindir. Harrison yirmibeş sene boyunca dünyadaki felsefeler üzerinde çalışmış, mistikleri, kahinleri ve büyücüleri araştırmıştır. Öğrenip öğrettiği bu uzun yolculukta, arayışın başlı başına, içsel mutlluğu bulmada engelleyici bir duygu olduğunu keşfetmiştir.
Harrison bu kitabında, arayanlara, arayışı durdurmak gibi çok basit bir davranış değişikliği, yani bir şey yapmamak suretiyle, hayatın gerçeklerine temas edebilme yolunda olağanüstü bir felsefi sorgulama sunmaktadır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789757800378
Boyut
125-175
Sayfa Sayısı
140
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-04
Çeviren
Ela Güldemir
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat