Da Vinci Şifresine Panzehir Kilisenin Dan Brown’a Cevabı

%5
Da Vinci Şifresine Panzehir,Fikret Böcek
İlk kez, Dan Brown' a Türkiye'den yanıt
Bir Protestan kilisesinin rahibi olan Fikret Böcek'ten çarpıcı açıklamalar...
(Tanıtım Yazısından)
Birçok kişinin ilgisini çeken bir roman hakkında tartışmak önemlidir. Özellikle yazar romanda anlatılan konuların gerçek olduğunu iddia ediyorsa! İşte Dan Brown kitabında bu iddiada bulunuyor. Roman piyasaya ilk sürüldüğünde Brown'un medyaya yapmış olduğu açıklamalarda, romanda geçen bütün olayların tarihsel gerçeklere dayandığını en ince ayrıntısına kadar araştırmış olduğunu ifade ediyordu.
Tarihin bu dönemini kapsayan Yeni Antlaşma Anabilim Dalı üzerinde uzman bir kişi olarak Brown'un iddialarının gerçek tarihi yansıtmadığını, hatta İsa'nın yaşamını ve sonrasında gerçekleşen tarihi yeniden yazma girişiminde bulunduğunu biliyordum. İşte, elinizdeki kitap, Da Vinci Şifresi'nin Hıristiyanlık tarihi ve teolojisi hakkındaki temelsiz iddialarının hepsine teker teker Panzehir olmaktadır.
İşte bu nedenle, araştırmacı yazar ve Hıristiyan bir teolog olan Fikret Böcek'in Panzehir adlı kitabını herkese tavsiye etmekten büyük gurur duyuyorum. Fikret Böcek, Da Vinci Şifresi'nin teoloji, sanat ve gizli örgütler hakkında ileri sürdüğü yeni fikirleri tarihsel verilere dayanarak titizlikle cevaplamaktadır.
Tarih bilgimizi kurgusal romanlara dayandırmamalıyız. Tarihsel teolojinin gelişiminde uzman olan Fikret Böcek, Panzehir'in ikinci kısmında Kutsal Kitap'ın tarihine ve kökenlerine ışık tutarak Tevrat'ın ve İncil'in tarihsel gelişimini ve bir araya getirilişini de anlatıyor. Bu kitabı okuyanlar, Yahudi ve Hıristiyan kaynakların tarihsel gelişimini ve nasıl bir araya getirildiğini çok daha iyi anlayacaklar. Ben Yeni Antlaşma profesörü olarak neyin gerçek tarih, neyin kurgusal tarih olduğunu görebiliyorum. Panzehir kitabı gerçek tarihi anlatıyor. Kilise'nin Da Vinci Şifresi'yle ilgili düşüncelerini mi merak ediyorsunuz? Panzehir'i okuyun ve öğrenin... Çünkü sizi düşündürecek şeyler var bu kitapta!
Prof. Dr. Darrell L. Bock
“Da Vinci Şifresi'nin Kırılması“ kitabının yazarı
Dallas Theological Seminary (Dallas İlahiyat Fakültesi)
Yeni Antlaşma Anabilim Dalı
(Arka Kapaktan)
Stok Kodu
9799944986198
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
248
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-06
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat