Bir Şey Yapmamak adlı bestseller kitabın yazarı Steven Harrison'dan, günlük yaşamın çabasız bir parçası olarak gördüğü meditasyon hakkında etkileyici bir eser. Hepimiz meditasyonun bedeni gevşetecek, içsel huzur bulmamızı sağlayacak ve bizler için yaşamı kolaylaştırıp mutlu yaşam yaşamamızı sağlayacak herşeye gücü yeten bir ilaç olduğunu düşünmekteyiz. Oysa bu şekilde yapılan bir meditasyon düşüncelerin vızıltısından, bedenin ağrı ve sızılarından başka bir anlama gelmemektedir.
Harrison bizlere, Olduğun Yere Varmak adlı kitabında meditasyonun gerçek doğasının ne olduğunu etkileyici bir şekilde anlatmaktadır: Meditasyon, varolmayan bir içsel huzuru içimizde yaratmak değil, yaşamlarımızın her ânında zaten varolan huzurun yeniden keşfedilmesi ve dışa yansımasıdır. Gerçek meditasyon uygulaması, gereksiz ritüellerden ve üstütların baskılarından arındırılmış, dikkatimizi farkındalığın kendisine yönlendirmemizi ve bu farkındalığın izlerini günlük yaşamda bulmamızı sağlayan bir uygulamadır.
STEVEN HARRISON, dünyanın pekçok bölgesini dolaşıp bir çok meditasyon yöntemini ve ruhsal öğreti konusunda çalışmalar yapmıştır. Bir Şey Yapmamak ve Olduğun Yere Varmak adlı kitapların yazarıdır. All Together Now International aldı ve Nepal'deki sokak çocukları için kurulmuş olan kâr amacı gütmeyen yardım kuruluşunun kurucusudur. Kitaplarından elde edilen gelirin tamamı bu yardım kuruluşuna aktarılmaktadır. Harrison, Boulder, Colorado'da yaşamaktadır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789757800606
Boyut
125-175
Sayfa Sayısı
290
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-07
Çeviren
Çağlayan Yıldız,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat