“Açlık içinde uyandım.
Çok uzun süreden beri tatmadığımdan, toprağa, kıtalara, fırtınalara, patırtılara acıkmıştım. Ten üstündeki tuz, büyük kara köknarların reçinesi, ilkbaharda biçilmiş sevecen otlar... kokuların iç kemiren arzusu karnımı kerpeten gibi sımsıkı sarıyordu. Çiğ bir balığın derisini dişlemeyi, dünyanın senfonisine kulağımı açmayı, ışıktan gözlerim kamaşırken gerçekten görmek için bakmayı, ellerimi sıcacık toprağa ve kurtların nemli ağzına daldırmayı arzuluyordum.
Gürüldeyen ve dönen dünyaya geri dönmek istiyordum.“
Güvensizliğin üstesinden nasıl gelmeli? Ruhu nasıl eğitmeli? Tutkuyu hatta aşkı nasıl tanımlamalı?
Helene Grimaud üçlü yolculuğunda kendine bu soruları soruyor: güzellikleri bizimle paylaştığı İtalya yolculuğu; onu hayatın anlamı üzerine bilgilendiren değişik kişiliklerle belirlenen zihinsel yolculuğu ve araştırmasının sonunda mutluluğun yolunun nasıl bulunduğunu ya da müzik, yabani yaşam ve mutlak bir var oluş tutkusunun aynı coşku içinde nasıl birleştiğini gösterdiği iç yolculuğu.

Fransa, Aix-en-Provence'da doğan Helene Grimaud, Paris Konservatuarına on üç yaşında oybirliğiyle birincilikle kabul edildi. O günden bu yana uluslararası alanda en çok tanınan Fransız müzisyeni. Bundan önceki kitabı Variations Sauvages 2003'te yayımlandı. Bu kitabını ünlü eleştirmen Bernard Pivot, “Yılın bütün romanlarından daha romanesk, tutku dolu bir otobiyografi,“ olarak değerlendirdi.
(Arka Kapak)
“Beklenenin ötesinde bir yazar Helene Grimaud.“
Le Figaro
“Duygu yükü zenginliğiyle büyüleyici bir anlatı...“
La Quinzaine Littraire
“Yoğun ve güçlü düşüncelerle örülü bir eser.“
Le Parisien
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9799944986211
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
186
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-06
Çeviren
Ayşen Özışık,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat