Özgürlükle Gelen Sağlık Relaksoloji ve Stres Yönetimi

%5
Özgürlükle Gelen Sağlık -relaksoloji ve Stres-,Asuman Ulusan
Kolay ve zevkli hareketler Kendi kendinize uygulayabileceğiniz masajlar Zihinsel rahatlama
Yaşama olumlu yaklaşmak için gevşeme ve imgelemeler

Yazarın, “Çağımızın mutsuzluk salgını“ diye nitelendirdiği stresin bir yazgı olmadığını, stresi kontrol altına alarak, zihnimize, bedenimize, duygularımıza zarar vermesinin önüne geçebileceğimizi, çevremizle ilişkilerimizi daha iyiye götürebileceğimizi öğreniyoruz bu kitapta. Dahası, kitap, yaşamımızı istediğimiz gibi yönetebilmek, amaçlarımıza ulaşabilmek için hayal gücümüzü kullanmayı, imgeleme tekniklerini uygulamayı da öğretiyor.
“Relaxer“ sözcüğü Latin kökenli. Eskiden tutukluların salıverilmesi anlamında kullanılıyormuş. Bu sözcükten türeyen Relaxologie, ya da bizim, Türkçe'de okunduğu gibi yazdığımız Relaksoloji, kaslarımızı salıvermeyi, zihnimizdeki olumsuz düşünceleri atıp rahatlamayı öğreten gevşeme tekniklerine verdiğimiz ad. Gevşemeye, sessiz, sakin bir ortamda, dikkatimizi bedenimize yoğunlaştırarak ulaşabiliriz. Bazı kas hareketleri yaparak, soluğumuzu hareketlere katarak, akupunktur noktalarına, organlara masaj yaparak da gevşemeye ulaşmak olası. Mucize, gevşemeye ulaştıktan sonra başlıyor. Gevşeme sırasındaki imgeleme ile yaşamımızı değiştirmek artık elimizde. Tek koşul, bizim için iyi olacağını düşündüğümüz olayların başkalarına zarar vermemesi.
Dili kolay anlaşılan, çizimlerle daha da açıklık kazanan, karikatürlerin neşe kattığı bu kitabı, okuyucularımıza yararlı olması dileğiyle sunuyoruz.
Stok Kodu
9789758729753
Sayfa Sayısı
182
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-06
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat