Türkiye’de Bir Amerikalı Mistik Bir Ruhsal Macera Kitabı

%5
Türkiye'de Bir Amerikalı Mistik,Michael Gurian
“Türkiye'de Bir Amerikalı Mistik, ruhsal ve fiziksel yaşamlarımız arasındaki denge arayışının mükemmel bir yorumu. Hikaye, bizleri bu güçlü yolculuğa Michael Gurian ile birlikte çıkarıyor.“ Türkiye'de Bir Amerikalı Mistik, hem içerdiği ruhsal uyanış, hem de çarpıcı maceralarıyla. Herman Hesse'nin Siddharta'sı. Carlos Castenada'nın Don Juan'ın Öğretileri, Richard Bach'ın Martı'sı ve Marlo Morgan'ın Bir Çift Yürek'i gibi olağanüstü ruhsal yolculukları arasında yerini almıştır.
Kitapta, yaşlı bir sufi ustasının gözetimi altında gerçeği arayan karizmatik genç kahraman, aydınlanmanın on elementini keşfetmektedir. Tezini ilahi halusinojenler üzerine hazırlayan psikoloji öğrencisi Ben Brickman, olağandışı rüyaların etkisiyle Paris'e gider. Bu arada, Türkiye'nin Ege kıyılarında, yüzden fazla insan, “Büyücü“ olarak adlandırılan ve yakın bir zamanda yirmibirinci yüzyıl için yaşamsal öneme sahip mesajlar aktaracağını söyleyen mucizevi bir kişi ile karşılaşmışlardır. “Büyücü“ yalnızca insanların gördüğü bir düş mü yoksa kutsal bir haberci mi? Ne olursa olsun, Ben, aydınlanma için gerekli on görevi yerine getirmedikçe gerçeğin tamamı açığa çıkmayacaktır.
Bu kitap, tarihin başlangıcından bu yana mistikler tarafından belirlenen temel görevleri yerine getirmeye hazır olan herkes için ruhsal uyanışın güçlü bir olasılık olduğunu ortaya koymaktadır.
Michael Gurian, bir psikoterapist ve pek çok “besteller“ kitabın yazarıdır. Amerika'daki pek çok üniversitede ve Ankara Üniversitesi'nde psikoloji, teoloji, mitoloji ve edebiyat alanlarında öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Şu anda eşi ve iki çocuğu ile Washington, Spokane'de yaşamaktadır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789757800620
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
399
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-06
Çeviren
Emin Sınır,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat