Ahlaki Reçeteler Bu risâle dört bölümden ibaret olup, birincisinde şeytan, cin ve habis ruhlardan Allah Teâlâ'ya sığınmak, ayrıca büyücülere, sihirbazlara, psikolojik olarak muhatablarını tahakküm altına almak isteyen cambazlara mukâvemek etmek keyfiyeti; ikinci bölümde, Kelime-i Tevhîd ve Esmâ'-i Hüsna'yı zikretmenin keyfiyeti; üçüncü bölüm olarak, bu arada tesbihler; dördüncü bölümde, hadis ve eserlerde vârid olan faziletli dualar şerh ve beyan edilmiştir.

Eserde özellikle on iki tarîkatten herhangi birine müntesib olan her zevata aid umûmî ve husûsî zikirler, dualar, Esmâlar yerli yerinde aktarılmış, hatta Risâle-i Nûr dairesinde çalışan kardeşlerin de müstağnî olamayacağı bir sûrette evradlara, dualar yer verilmiştir. Bu hususta herhangi bir yere intisabı olmayanlar da ihmal edilmemiş, bütün okuyucularının faydalanabileceği umum ve husus zikir ve dualar da bildirilmiştir.

Ayrıca eserde geniş bir fihrist mevcud olup, her işe ve vakde aid zikirler, dualar, vesileler, âdâbıyla, usûlüyle, şekliyle rahatlıkla bulunabilecek tarzda düzenlenmiştir.

Eser bir aşk kitabıdır. İlâhi aşk şarabından nasibince içmeye talib olanları aşkına davet eden, emeline ulaştıran, zevkinden sarhoş eden ve sarhoşluğundan ayıltıp ebedi saadetin kucağına bırakan nice nice nûrâni vesileler eserin suretinde saklıdır. Bu haliyle eser bir sırlar kitabıdır. Okuyucu aşkı, mehabbeti, teslimiyeti, istikameti ve nasbince bu sırlardan istifade edecektir. Ahlaki Reçeteler, İsmail Çetin, 3002566100019, Dilara Yayınları
Stok Kodu
3002566100019
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
672
Basım Yeri
Isparta
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
Şamua
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat