Ana Dilim Türkçe Ders Kitabı 5

%20
Ana Dilim Türkçe Ders Kitabı 5
Bu kitaplar, yurt dışında yaşayan Türk öğrenciler için, ana dilimiz Türkçeyi en etkili metotlarla sağlıklı bir şekilde öğretmek amacıyla hazırlanmıştır.
Ana Dilim Türkçe Öğretim Seti, farklı uygulama biçimlerine göre; görsel, işitsel ve kinestetik özelliklere sahip öğrenci kitlesinin çeşitliliğine uygun bir yaklaşımla hazırlanmıştır.
Kitaplarda seçilen metinler, Türk ve Batı edebiyatında yer edinmiş, günlük hayatı konu edinen metinlerden seçilmiştir.
Sözlük Çalışması bölümünde, metnin anlaşılmasını kolaylaştırmak amacıyla kelime öğretim teknikleri kullanılarak hedef kelime ve deyimler verilmiştir.
Anlama-Kavrama bölümünde, okunan metnin anlaşılıp anlaşılmadığını kontrol etmek amacıyla öğrencilerin konu etrafında muhakeme gücünün geliştirilmesi hedeflenmektedir.
Konuşma bölümünde, öğrencilerin konuyla ilgili görüşlerini, duygu ve düşüncelerini sözlü ifade edebilme becerisinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.
Tamamlayıcı Bilgiler bölümünde, temel dil bilgisi kuralları yeni öğretim metotları çerçevesinde ele alınmış ve kolaydan zora doğru bir anlatım tercih edilmiştir.
Oyun-Eğlence bölümünde, öğrencilerin konuya motivasyonunu sağlamak ve öğrenciyi derste eğlendirmek amacıyla bazı ders içi etkinlikler sunulmuştur.
Stok Kodu
3000402100289
Boyut
220-270
Sayfa Sayısı
136
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat