Proje destekli öğretim
Görsel zenginlik
Okuma, dinleme, konuşma, yazma ve dil bilgisi etkinlikleri
Oyun eğlence ve resimli sözlük bölümleri
Ses CDleri
Öğretmen Kitapları

Dünyanın geniş bir bölgesinde konuşulan Türkçe, oldukça eski bir kültür zeminine sahiptir.
Yeni sosyal ve siyasî gelişmelerle birlikte önem kazanan Türk dili çok farklı coğrafyalarda ilgi ile karşılanmakta ve bunun sonucu olarak Türkçe öğrenme talepleri de gittikçe artmaktadır.
Türkçe, artık çağdaş diller arasında yer alan, yurt içinde ve yurt dışında özellikle yabancıların öğrenmeye çalıştıkları dünya dillerinden biri hâline gelmiştir. Işte bu taleplerin karşılanmasına yönelik olarak modern eğitim ve öğretim metotları ışığında, çağdaş bir yaklaşımla Türkçe öğretimi kitaplarının hazırlanması bir gereklilik hâline gelmiştir.
Bilimsel araştırmalar ışığında hazırlanan Ebru Türkçe Öğretim Setinde; dil, kültür, konu, şekil ve görüntü bütünlüğüne çok önem verilmiştir. Geniş araştırma ve tecrübelere dayanılarak hazırlanan bu sette Türkçenin en etkili metotlarla az saatte öğretilmesi hedeflenmiştir.
Türkçe öğrenmeyi zevkli hâle getirmek ve dili kültür unsurlarıyla bir arada öğretmeyi sağlamak Ebru Türkçe Öğretim Setinin en önemli amaçlarındandır.
Ebru Türkçe öğretim seti, iki adet ders kitabı, 2 adet öğretmen kitabı ve ses CDlerinden oluşmaktadır. Kitapların hem işleniş hem de sayfa sayısı bakımından hafif olması Türkçe derslerindeki yersiz korkuların aşılmasına yardımcı olacak ve öğrencide özgüven oluşmasına vesile olacaktır.
Bu set, farklı algılama biçimlerine göre görsel, işitsel ve kinestetik özelliklere sahip öğrenci kitlesinin çeşitliliğine uygun bir yaklaşımla hazırlanmıştır. Böylece farklı kavrama düzeylerinin dil öğrenme becerileri de gözetilmiştir.
Kitaplar, görsel malzeme bakımından da desteklenerek kolay işlenebilir bir tarzda düzenlenmiştir. Türkçenin zenginliğini, anlam ve ifade derinliğini yansıtan örnekler verilmek suretiyle, kitaplardaki kültürel unsurlar da öğrencilerin dikkatine sunulmuştur.
Ebru Türkçe Öğretim Setinin Türkçe öğrenmek isteyenlere faydalı olacağına inanıyoruz.
Stok Kodu
3000402100349
Boyut
220-270
Sayfa Sayısı
64
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat