Her çocuk bir bireydir, her çocuk farklı bir şekilde öğrenir. yaklaşımına ve çoklu zekâ kuramına göre kitabımızda, Oku, Dinle, Konuş, Yaz, Bilgi Köşesi, Şarkı Söyle, Oyun Zamanı ve Resimli Sözlük bölümleri bulunmaktadır. Her bölümün altında konuyu pekiştirecek Bak ve Yaz, Bak ve Yşaretle, Dinle ve Yaz, Oku ve Tekrar Et, Dinle ve Tamamla gibi farklı aktiviteler yer almaktadır.
9-12 yaş seviyesindeki öğrencilerin ilgisini çekebilecek kahramanlardan ve resimlerden oluşan ders kitabı rahat bir tasarıma sahiptir. Ders kitabımızdaki konular yakından uzağa ilkesi gereğince öğrencilerin ihtiyaçlarına ve ilgilerine göre seçilmiştir.
Öğretmen ve Çalışma Kitabında konuların işlenişiyle ilgili yönlendirici bilgiler ve metotlar verilmiştir. Çalışma kitabı; ders kitabının paralelinde okuma, yazma, boyama ve oyun gibi bölümlerden oluşmaktadır.
Çalışma kitabı da ders kitabı gibi resimli ve zengin bir tasarıma sahiptir.
Ders kitabındaki diyaloglar ve metinler seslendirilmiştir. Ayrıca öğrencilerin Türkçeye olan ilgisini artırmak ve onları eğlendirmek için konuların paralelinde şarkılardan oluşan bir müzik CD'si mevcuttur.
Samanyolu Türkçe Ders Kitabı 3'ü yurt dışında okuyan ilköğretim öğrencilerinin Türkçe'yi sevmelerine ve Türkçe öğrenmelerine katkıda bulunacağını ümit ediyoruz.
Stok Kodu
3000402100269
Boyut
220-270
Sayfa Sayısı
104
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat