Odadan çıktım ve tuvalete girdim. Tehlike anı halinde kullanılmak üzere sifonun içinde havası alınmış, naylon filme sarılmış bir silah olması lazımdı. Eğer burası doğru evse ve silahı daha evvel bulmamışlarsa, şanslı sayılırdım. Silah yoksa tehlike çok büyüktü. Elimi suya daldırdım ve silahı buldum. Demek burasını aramamışlardı! Eğer evde pokercilerden başkaları da varsa?... Filmi soktum, elimdeki silah otomatik bir baretta idi. Yanında benim en sevdiğim silah olan Japon bıçağı da vardı. Bıçağı sağ gömlek kolunu açarak içine, koluma lastik bantla yerleştirdim. Gömleğin kolunu indirdim, ama düğmelemedim ve ceketimi giydim. Silahı sağ bacağımın çorabının içine yerleştirdim. Sifonu çektim, saçlarımı ıslatıp çıktım. Odaya döndüm ve doğruca parlak çizmelinin yanına gelip kağıtlarına baktım. Gülümsedim, adam da gülümsedi.

Sod, kariyerinin zirvesinde olan bir Mossad ajanıdır. Mesleği gereği sürekli olarak dünyanın dört bir yanını dolaşmakta, yüksek tempolu yaşamakta ve her an ölümle yüz yüze gelmektedir. Bu tempo yüzünden hiç evlenmemiş, evlenmeyi istediği zaman da terkedilmiştir.

Bir görev sırasında Türkiye istihbaratı için çalışan Oktay adında biriyle tanışır. Pek çok zor görevde birlikte çalışan Oktay ve Sod arasında sıkı bir dostluk başlar.

İsrailli yazarın gözler önüne serdiği istihbarat örgütlerinin içyüzünü okurken, kitapta anlatılan olayların yaşanmışlığını da sorgulamadan edemeyeceksiniz.
Stok Kodu
9786055946135
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
248
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat