Barbara Vine, dünyanın en ünlü polisiye - gerilim yazarlarından Ruth Rendell'ın bazı kitaplarında kullandığı addır. Eserleri eleştirmenler arasında büyük yankı uyandıran yazar, Edgar Alan Poe Gerilim Yazarları Ödülü ve Polisiye Yazarlar Birliği Altın Hançer Ödülü sahibidir. Daha önce yayınevimizce yayımlanan Merdivenli Köşk kurgu dalında Angel Ödülü' nü, Asta' nın Günlüğü Sunday Express 1993 Yılın Kitabı Ödülü' nü kazanmıştır. Birçok eseri BBC televizyonu tarafından dizi haline getirilen yazar, Kraliyet Edebiyat Birliği üyesidir. Tüm eserlerinin kazandığı başarı nedeniyle 1991 yılında Polisiye Yazarlar Birliği Elmas Hançer Ödülü' nü kazanan yazara 1997 yılında Babergh Baronesi unvanı verilmiştir.
Yıl 1905. Asta, kocası Rasmus ve iki küçük oğluyla birlikte, Danimarka'dan Doğu Londra'ya göç eder. Rasmus uzun süreli iş yolculuklarına çıkınca, Asta yalnızlığını giderebilmek için günlük tutmaya başlar. Yetmiş yıl sonra yayımlanan bu günlükler, basit birer anı defteri olmaktan öteye geçer: faili belirsiz bir cinayeti çözer, kayıp bir çocuğun başına gelenleri aydınlatır. Yaklaşık bir yüzyıl önce yaşanan ve gömülen sırları açığa çıkarma görevi, Asta'nın torunu Ann'a düşer.
''Esrar perdesi, sadece bir Barbara Vine kitabında olabileceği kadar kalın...Aşkla harmanlanmış bir biyografi ve gerçek bir cinayet. İkincil rollerde canlı kişilikler. Simsiyah bir esrarla örtülmüş, hızı giderek artan bir çifte dedektiflik öyküsü.''
Stok Kodu
9789756770771
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
405
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-04
Çeviren
Ali Cevat Akkoyunlu
Kapak Türü
Karton
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat