Latife Hanım gerçeğini iki saatte öğrenmek isteyenler bu Konsept Kitap'ı okuyacaklar.
“Latife Hanım 2006 haziranında okura sunuldu. Bu biyografi dayandığı anlatılar, alıntılar ve belgelerle birlikte 520 sayfaydı. Doğal olarak geçmişe uzun bir yolculuk gerektiriyordu. Aynı yaşamöyküsünü bir başka konseptle kitaplaştırmak mümkün olabilir miydi?
Zamanla yarışanlar ve Latife Hanım gerçeğine hemen ulaşmak isteyenler için bilgisayarımın başına yeniden oturdum. Latife Hanım'ın gördüğü sıcak ilgi, onun hikâyesini yüz binlerce okura ulaştırmaya beni özendiriyordu. Latife Hanım bu çabayı hak ediyordu...
Elinizdeki kitabın öyküsü kısaca bu. Yenir bir anlayış yani yeni bir konseptle hazırlandığı için bu kitabı Konsept Kitap adıyla anmaya karar verdik. Biri uzun, biri kısa iki Latife Hanım biyografisi var artık. Ayrıntılarla, belgelerle, dipnotlarla desteklenmiş detaylı çalışmaları tercih edenler ilk versiyonu, yani 520 sayfa olanı tercih edecekler.“
(Arka Kapak)
Cumhuriyet tarihinin en kritik günlerinin en çok konuşulan evliliğiydi. Yüzüklerinde birbirlerinin isimleri vardı ama evlilikleri aşktan öte bir görev duygusuyla yaşandı. Halkına ve ülkenin geleceğine dönük, örnek olma heyecanları vardı.
Filmimizin kahramanı ülkenin kurtarıcısıyla evlendiğinde henüz 22 yaşındaydı. Mustafa Kemal ile 2.5 yıl evli kaldı. Yaşamı boyunca sevdiği erkeğe sonsuza dek veda ettiği gün, veda busesi bir kırmızı güldü.
O gülde bir tutku...
bir ülkenin kuruluş öyküsü...
ihtilal günlerinin efsunlu kokusu...
bir yaşamın adanmış özverisi
ve hüzünlü bir aşk hikayesi vardı.

(Kartonetten)
Stok Kodu
9789752935051
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
127
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat