Hakikat Meydanı. Firavun mezarlarının yapımıyla görevli bir grup zanaatkarı barındıran, çölün ortasındaki gizemli köy... Ve köyün sıradışı üç sakini: Ustabaşı Suskun Nefer, Bilge Kadın Işık ve gözü pek, dahi sanatçı Cesur Paneb.
Ancak bu köyde, ne pahasına olursa olsun Işık Taşı'nı çalmaya kararlı olan ve kimliği bir türlü saptanamayan bir de hain yaşıyor... Sınırlarda isyan tehlikesi baş göstermiş ve Mısır iç savaşın eşiğine gelmişken, başkent Per Ramessu'daki Firavun II.Seti de, Teb'e hakim olmak isteyen öz oğluna karşı bir ordu gönderme hazırlığında.
Cesur Paneb, ilk iki kitap Suskun Nefer ve Bilge Kadın'dan sonra, yaşamlarını Hakikak Meydanı'na adayan kahramanlarımızın direnişini anlatan büyük maceranın üçüncü kitabı.
Daha önce yayınevimiz tarafından yayımlanan Mısır Yargıcı üçlemesinin de yazarı olan Mısırbilimci Christan Jacq, 2000 yılında yazdığı, 54 ülkede yayımlanan ve yalnız Fransa'da bir milyondan fazla satan dört kitaplık yeni dizisiyle bir kere daha okurlarının karşısında. Işık Taşı dizisinin üçüncü kitabı Cesur Paneb'i. Hakikat Meydanı izleyecek.
Stok Kodu
9789756719770
Boyut
140-230
Sayfa Sayısı
458
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-02
Çeviren
Ali Cevat Akkoyunlu
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat