"Düşsel edebiyata yaptığı katkılar nedeniyle Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülen Nadine Gordimer, hem siyahları hem beyazları anlatır, ama keskin gözlemlerinde gri bir şeyler vardır. Bu griliklerin, insanın doğası olduğunu söylemek yanlış olmaz."
-Paul Bailey, Daily Telegraph-

"İyi bir kulağı ve olağanüstü bir yaratıcılık gücü olan yazar, sıradan öykü kahramanlarının seslerinden -Mozambik'te iç savaştan kaçan mülteci bir çocuk, siyah bir örgüt üyesinin daha güzel günler bekleyen eşi, gayrimeşru siyah oğlunun ölümüne tepki gösteren beyaz bir çiftçi- tek bir notada hata yapmayan bir orkestra sunuyor bize."
-Zoe Heller, İndependent on Sunday-

"İnce bir zeka ve yüce duygularla örülmüş öyküler... bütün bir ülkenin lirik analizini yapan bir yazar."
-James Wood, Guardian-

"Güney Afrika'nın banliyölerinden birinde yaşayan beyaz bir aile evine canavar dişli bir güvenlik çiti yaptırır. Küçük oğulları bu çite takılarak korkularının kurbanı olur. Kişisel ve politik güvensizlik, Nadine Gordimer'ın harika öykülerinin teması. Ancak hiçbir güvenlik çiti, yazarın anlattıklarından daha dehşet verici olamaz."
-Kate Kellaway, Observer-

"Kimi Güzelliklere Doğar'daki öykülerin siyasi bir ideoloji doğrultusunda yazıldıkları söylenemez. Öyküler manevi değerleri ortaya koyma ve toplumsal açıdan günah çıkarma görevini üstleniyorlar. Yazarın görüşündeki derinlik, manevi gücü ve sanatındaki dürüstlük, öykülerini en başarılı çağdaş, örneklerin düzeyine yükseltiyor."
-John Edgar Wideman, The New York Times Book Review-
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756770313
Boyut
140-200
Sayfa Sayısı
230
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Şeniz Türkömer
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat