1970 yılına doğru bir yolculuğumuz var. Aslında genç ve boşanmak üzere olan bir kadının dünyasına bu yolculuk. Yeni bir hayata başlamanın karmaşıklığında... Yeni tanışılan insanlarla örülü bir zaman aralığında... Kadın olmanın, aşkın, evliliğin, cinselliğin, dostluğun ışığında bir yolculuk... Defne, kocasının ihanetlerinden sıkılıp boşanmaya karar vermiş genç bir kadındır. Bir mağazada tanıştığı Beril ona çarpıcı fırsatlar sunacak, tekdüzeliğin dışındaki hayatla tanışOracaktır. Defne zamanla Beril'in kocası Sahir'e ilgi duymaya başlar. Bu arada Beril'in erkek kardeşi Fikret'le de bir ilişkiye girer. Gizli aşkların, tutkuların sarıp sarmaladığı bir gizemi saklıyor Belki Defne. Nihal Yeğinobalı'nın deneyimli kalemi bir kadının gelgitlerini okuyucusunu kıskıvrak yakalayarak kolayca, hiç zorlanmadan anlatıyor. Herkesin sevebileceği, herkesin etkilenebileceği “doğal“ bir roman var karşınızda. Okumaktan zevk alacağınız kesin!
Kitaptan
“Bir ilişkinin sonuna yaklaşıldığını gösteren işaretler nelerdir? İlla da soğuma, dışlama, hatta iteleme gibi belirli bir şeyler olması gerekmez, diye düşünüyor Defne. Göze çarpmayan bir süreç de olabilir bu, ateşteki suyun kaynamastntn kesilmeye başlaması gibi, örneğin. Ocakta, alttnt şimdi kapatmış olduğu tasm içindeki suya bakıyor: kabarcıklar henüz sönmemiş, suyun yüzeyi durulup düzleşmemiş, gene de bilen göz, suyun gerçekte artık kaynamadığını aynmstyor: kabarcıklar yalnızca bir alışkanlığı sürdürüyorlar artık, birazdan tümüyle sönüp gidecekler...
Hangi el ne zaman kapatır suyun altındaki ocağı, sudaki kaynama ne zaman kesilmeye başlar? Bunu kesin olarak mimlemek, belirli bir dakikadan başlatmak aslmda olası de0Uir çünkü başlangıcın da başlangıcı vardır...“ (sayfa 244)
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9789752933026
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
299
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-02
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat