Yıl 1917...
Kuzey Fransa'nın küçük bir kasabası...
Kasabanın uzağındaki siperlerde savaş hâlâ devam etmekte, mermi ve top sesleri gökyüzünde yankılanmaktadır... Ve korkunç bir cinayet işlenir...
Dondurucu kuzey rüzgârlarının estiği bir sabah, hancının 10 yaşındaki güzel kızı öldürülmüş olarak bulunur. Tüm şüpheler kasabanın yakınlarında yakalanan iki asker kaçağı üzerinde toplanır. Kasaba halkının hıncı büyüktür. Hızlı ve acımasız bir yargılama gerçekleşir.

Ve yirmi yıl sonra...
Kasabanın polis memuru olayı tekrar araştırmaya ve kayıp parçaları bir araya getirmeye başlar. Adaletin yerini bulmadığına ve delillerin yetersiz olduğuna inanmaktadır. Araştırma derinleştikçe, küçük kızın öldürülmesinin o hafta işlenen tek cinayet olmadığı ortaya çıkar...

"Bireysel ve toplumsal suçun şaşırtıcı boyutlarını gözler önüne seren tam bir başyapıt!"
-Daily Mail

"En küçük ayrıntıların, en önemsiz gözüken karakterlerin bile keskin bir etki bıraktığı, mücevher gibi bir roman... Ancak bu lanetli bir mücevher; öyle ki savaşın insanlarda yarattığı tahribat ve toplu ruh hali yüzümüze tokat gibi iniyor..."
The Independent

YAZAR HAKKINDA:
Philippe Claudel 1962'de doğdu. Bir süre liselerde, engelli çocuklar okularında ve Nancy II Üniversitesi'nde dersler verdi. Ama aklında hep yazmak vardı. 2004 yılında Éditions Stock'un yeni başlayacağı bir dizisinin editörü oldu. "Gri Ruhlar"la büyük başarı kazandı. Kitapları 25 dile çevrildi. Claudel'in "Bay Linh ve Torunu" adlı kitabı Doğan Kitap tarafından yayımlandı.
Stok Kodu
9789752936201
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
204
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-08
Çeviren
Barış Behramoğlu
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat