KafesII. Abdülhamit Döneminden 1990'lara

%20
Kafes,Selim İleri
Bugünde yaşamak istemeyen, başka bir zamanın, başka bir mekânın, başka dostlukların insanı olan Neveser Hanım... Onun ve ailesinin gizemli geçmişi... Dramlar, yalnızlıklar, hüzünler, gerçekler ve onlardan kaçış...
II. Abdülhamid döneminden 1990'lara uzanan bir hikâye bu. Çevirmenlik yaparak yaşayan, köklü bir ailenin kızıdır Neveser Hanım. Kınalıada'da mümkün olduğunca bugünden ve bugünün gerçeklerinden uzak, kendine kurduğu dünyada, hayalleriyle hayat arasında gidip gelerek sürdürülen bir hayattır onunki. Aşk romanları çevirmek ister, hiçbir zaman tam anlamıyla yaşayamadığı aşkın acısını çıkarmak istercesine... Aşk romanlarının içinde var olur, onların kahramanlarının yerine koyar kendini, hayatını onlarla tamamlar. Güzel bir kadın olan annesinin gölgesinden o romanlarda çıkar. Babasının yokluğunu onlarla giderir. Aşkta aşağılanmanın hüznünü onlarda unutur. Hayal dünyasıdır onu var eden, o aslında hiç gerçekleşmemiş bir hayattır.
Selim İleri'nin yetkin ve güçlü kaleminden çıkan Kafes, yeniden okurlarıyla buluşurken, okuyucuyu da müthiş bir hayal dünyasına davet ediyor. Selim İleri romanlarının içinde farklı bir yere sahip olan bu kitabı okumadıysanız fırsatı kaçırmayın. Okuduysanız da, duyarlıklarla yeni bir buluşma sizi bekliyor.
Stok Kodu
9789752933965
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
324
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat