Yeşilçam’da 50 Yıl

%13
Yeşilçam´da 50 Yıl,Güngör Özsoy

Liste Fiyatı : 35,00 TL
İndirimli Fiyat : 30,45 TL
(Bu ürünü aldığınızda 30 puan kazanacaksınız)
   30

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Türk sahne, sinema ve fotoğraf sanatının çok önemli aşamalar kaydettiği tarihsel bir dönemle kesişen yaşantımdan aktaracağım anıların "belgesel" nitelikte olduğunun bi lincindeyim. Son 50 yıllık dönemde ün yapmış isimlerin bir bölümünü, Türk sinema sanatına yaptıkları katkılarıyla anlatmaya çalıştım. Buyrun, Türk sinema, sahne ve fotoğraf sanatının 50 yıllık serüveninden bende izler bırakan "özel sayfaları" birlikte izleyelim.
Kitabın düşünce, hazırlık ve tamamlanması aşamasında birçok insanın maddi ve manevi yardımlarını gördüm.
Yeşilçam ´da ve magazin dergilerinde çalıştığım günlerde gece gündüz süren yoğun iş temposunda destek ve sevgisini daima yanımda hissettiğim, rahmetli hayat arkadaşım Aytül Özsoy ´u hep yüreğimde taşıdım, bugün de taşıyorum.
Elit Ofset sahibi Ali Alaçam´ın yakın ilgileri bu kitabın basımını kolaylaştırdı, sağolsun. Yazım ve anlatım sırasında emek veren dostum, eski çalışma arkadaşım gazeteci Cenk Kargı´ya, gazeteci yazar M.Kemal Sallı´ya, Çetin Karaman-bey ´in arşivini veren yönetmen Özkan Subutay ´a ve kitabın yayın fikrini vererek basıma hazırlayan Kemal Ozdemir ve Dönence ´ye teşekkürlerimi sunuyorum.
Beni bu çalışma için yüreklendiren, arşivimi düzenleyen ve varlıklarıyla bana destek olan kızım Orkide ´ye, oğlum Ediz ´e gelinim Nur´a ve beni hayata bağlayan torunlarım Sarper ve Ela ´ya sonsuz sevgilerimi iletiyorum.
Nihayet kitabın içinde yer alan tüm Yeşilçam mensubu sanatçı ve yönetmen arkadaş ve ağabeylerimi, teknik ekiplerdeki elemanları sevgiyle anıyor ve sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Stok Kodu
9789757054740
Boyut
220-220
Sayfa Sayısı
205
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat