Toplu Oyunlar 3Gerçek Müfettiş Hound - Magritte'ten Sonra - Dogg'un Hamlet'i .... - Kirli Çamaşır - Yeni Dünya

%20
Toplu Oyunlar 3,Tom Stoppard
Toplu Oyunlar 3 "Sözcüklerin ve zeka oyunlarının balesini yapan", çağdaş tiyatronun en entellektüel yazarı Stoppard, yalnız tiyatronun değil, edebiyatın ve tüm sanat biçimlerinin mirasını yapıtlarında ustalıkla değerlendirmiştir. Onun oyunları sanata yapılan bir övgü ve kutsama gibidir.
Bir 'parodi' ustası olan Stoppard'ın konularını Shakespeare, Joyce, Wilde gibi ünlü yazarlardan aldığını; Beckett, Osborne, Albee, Pirandello, Shaw, Shelley gibi birçok yazardan alıntılar yaptığını ve birçok esere göndermelerde bulunduğunu görürüz. Bu yönüyle Stoppard'ın oyunları çözülmesi çok eğlenceli üst düzey bir bulmaca gibidir.
Eleştirmenler tarafından teknik virtüöz olarak değerlendirilen Stoppard'ı tanımanın, tiyatroyla uğraşan herkese olduğu kadar edebiyat-tiyatro, felsefe-tiyatro, fizik-tiyatro ilişkileri açısından oluşturduğu sentez itibarıyla tüm okurlara çok yararlı olacağını ve zevkli bir deneyim yaşatacağını düşünüyoruz. Toplu Oyunlar 3, Gerçek Müfettiş Hound Magritteten Sonra Doggun Hamleti Kirli Çamaşır Yeni Dünya, Tom Stoppard, 9789752980075, Dost Kitabevi, M Hamit Çalışkan
Stok Kodu
9789752980075
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
334
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2008-04
Çeviren
M. Hamit Çalışkan
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat