Türkiye Çiçekleri Ülkemizde doğal olarak yetişen çiçekli bitkilerimizin önemli bir kısmının kimliği niteliğinde olan bu kitap, ağırlıklı olarak Avusturyalı Botanikçi Dr. Friedrike SORGER'in Türkiye'de çok uzun yıllar boyunca gerçekleştirdiği botanik gezileri sırasında çektiği ilginç ve son derece güzel çiçeklerimizin doğadaki fotoğraflarını içermektedir.
Bu eser, doğanın ve onun engin güzelliklerinin dostları olan doğaseverlere Türkiye'nin doğal çiçek zenginliklerini yetişme ortamı koşulları ile birlikte sergilemenin ve bilinmeyen çiçekleri tanıtmanın yanında, yeryüzünde bir milyar yılın üzerinde bir zamanda oluşmuş biyolojik çeşitliliğin korunmasına da katkıda bulunacaktır. Nitekim doğayı en iyi şekilde koruma yolunun, onu tanımamızdan ve sevmemizden geçtiği açıktır.
Bu anlayış içinde kitapta, doğaseverlere ve ilgililere Türkiye'de doğal olarak yetişen çiçekler ve çiçekli bitki türlerinin önemli bir kısmı, bazı botanik özellikleriyle birlikte tanıtılmaya çalışılmaktadır. Türkiye Çiçekleri, Dost Kitabevi, Alper Hüseyin Çolak, 9789759869908, Türkiye Çiçekleri
Stok Kodu
9789759869908
Boyut
200-280
Sayfa Sayısı
600
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2004-10
Çeviren
Alper Hüseyin Çolak
Kapak Türü
Karton
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat