Gece Gelen ÖlümToplu Öyküler 2

%10
Gece Gelen Ölüm,Erhan Bener

Liste Fiyatı : 15,00 TL
İndirimli Fiyat : 13,50 TL

Havale/EFT ile 13,34 TL
(Bu ürünü aldığınızda 13 puan kazanacaksınız)
   13

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
“Gece Gelen Ölüm adlı kitaptaki öykülerimle Erhan Bener okurda gerçeklik duygusunu harekete geçirmek ve ortaya koyduğunun yaşanmışlığına inandırmak için mekânı özellikle belirtmiştir.
Her yapıtında, kuşatan ve yıpratan birtakım sorunlarla boğuşanların ruhlarındaki karmaşayı kılı kırk yaran bir dikkatle ortaya koyan Erhan Bener, Gece Gelen Ölüm kitabındaki kişilerin yaşamlarına duyarlıkla, içtenlikle eğilmekte ve okuru kendi dünyalarının uzantısı olan dünyalara sürüklemektedir.“
Muzaffer Buyrukçu
Gece Gelen Ölüm'de Erhan Bener birbirinden farklı, ancak tümünün kurgusunda belli belirsiz fantastik bir boyutun olduğu beş öykü sunuyor. Kitaba adını veren öykünün, aslında başlı başına kısa bir roman olacak denli zengin bir örgüsü var. Fener Rum Patrikhanesi'nin duvarının dibinde bulunan bîr cesetle başlayan, karmaşık ilişkiler yumağında ilerleyen, ilginç bir polisiye kurguya sahip, sürükleyici bir serüven. “Falcı“, tüm insanlık tarihîni, zaman içinde özgürce dolaşan, doğaüstü güçlere sahip bir falcının iğneleyici üslubuyla ele alarak, düş gücünün anlamını sorgulayan neşeli bir felsefi anlatı. Bu ikisine kıyasla klasik anlamda öykü kalıbına daha uygun olan “Çiçek“ ve “Telefondaki Ses“, duygusal yoğunluklu, kısa ama çok çarpıcı anlatılanlar. 'Biobot“ ise, insan beyinli biyonik bir robotun, hizmetinde olduğu genç balerinle yaşadığı karmaşık ilişkiyi ele alan alaycı bir bilimkurgu öyküsü: Teneke bir kutu içindeki bir beyine âşık olunabilir mi dersiniz?
Stok Kodu
9789753043151
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
264
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat