Sıradışı Bir Kadının Otobiyografisi

%10
Sıradışı Bir Kadının Otobiyografisi,Erhan Bener

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 18,00 TL

Havale/EFT ile 17,78 TL
(Bu ürünü aldığınızda 18 puan kazanacaksınız)
   18

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Sıradışı Bir Kadının Otobiyografisi Sıradışı kadın, romanın aynı zamanda anlatıcısı olan genç bir öğretmen... aşkla, cinsellikle, sağ-sol çatışmalarıyla hayli travmatik, Erhan Bener'in deyişiyle trajik bir şekilde tanışan bir kadın. Genç yaşta çok olumsuz yaşam koşullarıyla tanışan, erkek baskıcılığıyla, zorlama evlilik dayatmalarıyla mücadele eden ve tüm engelleri aşarak öğretmen olma amacına ulaşmasını bilen bir kadın bu... Onu sıradışı yapan temel özelliği, yaşadıklarını alışılmamış bir yüreklilikle, gerçekçi bir anlatımla ortaya koyması, cinsel bunalımları da dahil olmak üzere tüm bunları şaşırtıcı bir açıklıkla dile getirmesidir.
Erhan Bener, bu yeni romanında ülkemiz insanlarının son yıllarda yaşadıkları kimlik arayışlarını, her türden milliyetçi saplantıların neden olduğu trajik olayları, dinci bağnazlıkları, töre cinayetlerini irdeliyor. Özellikle de kadın erkek ilişkileri açısından, cinsellik konusunda, aile içinde ve dışında yaşanan, hala tabu sayılan kimi ayrımcı anlayışları deşip su yüzüne çıkarmak isteğini sergiliyor.
Sıradışı Bir Kadının Otobiyografisi, içten anlatımı ile okuyucuyu duygulandıran, düşündüren, irdelemeleri ve çarpıcı sonu ile de irkilten, zengin içerikli, sürükleyici bir öykü. Yazarın tüm yapıtlarında olduğu gibi, bireysel bir öykü örgüsü içinde toplumsal yapıyı, dönemsel değişimleri silkeleyen bir roman.
(Arka Kapak) Sıradışı Bir Kadının Otobiyografisi, Erhan Bener, 9789753042383, Dünya Kitapları
Stok Kodu
9789753042383
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
510
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-04
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat