Susan Bir Yerin Dili

%10
Susan Bir Yerin Dili,Feridun Andaç

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 18,00 TL

Havale/EFT ile 17,78 TL
(Bu ürünü aldığınızda 18 puan kazanacaksınız)
   18

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
“Yaşam“ olarak adlandırdığımız ve her yanımızı, ona dair kurduğumuz tümceleri pek de umursamadan sarmalayan “şey, bu kitapta yer alan metinlerin asal hedefidir.
Susan Bir Yerin Dili'ne dil gezgini bir yazarın “güncesi“ demek yanıltıcı olmayacaktır. Feridun Andaç için dil yerin, zamanın biçimleyicisidir; yazı ise hayatı sorgulama eylemi. Andaç, insanın anlam arayışına çıkmasının aslında bir “gitme“ eylemi olduğunu düşünmektedir. Bu eylem, salt mekanik bir “yer“ değişimi değil, aynı zamanda bireyin kendisiyle/gerçekliğiyle yüzleşmesinin eylemidir. Gitmenin zenginliği, bağlanmanın duygululuğunu içselleştirir; ve biz, hayatı karşılayan sözlerde yazının gücünü görürüz. Andaç'ın metninde, bir yazarın gezindiği coğrafyalarda insana, mekâna, zamana, yazıya edebiyatın kurtarıcı gücüne bakışını adım adım izleriz. İç ve dış okumalara açık, denemelerin izinden giderken, bu türün zenginleşen yanlarına da bakarız.
Susan bir yeri biçimleyerek anlatan bir dil övgüsüyle karşımıza çıkan yazar, Susan Bir Yerin Dili'nde, yaşamı kavramaya yönelik çok-boyutlu metinsel bir eylem önerisi sunmaktadır bize.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789753043342
Boyut
185-230
Sayfa Sayısı
248
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat