Asla Unutmadım

%10
Asla Unutmadım,Feyzan Ersinan Top

Liste Fiyatı : 18,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,20 TL

Havale/EFT ile 16,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 16 puan kazanacaksınız)
   16

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Asla Unutmadım, Türk sinemasında iz bırakmış altı sanatçıyla yapılmış söyleşileri içeriyor. Sinemanın toplum yaşamımızda etkili, hatta biçimleyici olduğu bir dönemin tanıklığını onların kişisel serüvenleriyle iç içe izleriz bu söyleşilerde. Sinema eleştirmeni Feyzan Ersinan Top, böylesi bir tanıklığı yakalamak için bu altı sanatçı ile görüşerek hem sinemaya başlama öykülerini, hem bu sanatsal uğraşı bir meslek edinme çabalarını, hem de sinemamızın elli yıllık zaman diliminin dökümünü yansıtmayı önceledi.
Onların öyküsünde toplumsal gelişme seyrimizi, sinemanın toplumsal/kültürel yaşantımızda ne denli etkileyici olduğunu, bir oyuncunun varoluş gerçeğini gözleriz.
Bir yanıyla da toplumsal bellek çalışması olarak ele alabileceğimiz Asla Unutmadım, sinema tarihimize bir kayıt düşebileceği gibi; uzunca sürede elinizden bırakamayacağız bir kitap.
“Feyzan Ersinan Top'un kitabı, inceleme konusu seçtiği erkek yıldızların değişik kişilikleri göz önünde tutulduğunda, kültürümüzdeki farklı erkek kişiliği değerlendirmelerinin sinemaya yansıma örneklerini tanımak açısından çok ilginç. Bu oyuncuların filmlerde canlandırdıkları kişilikler, toplumumuzun kırsal kesim ile kentsel düzen farklarının, geleneksel manevi değerler ile çağdaş yaşam özelliklerinin temsilcileri olarak seyirciyi etkilemişlerdi.“
Halit Refiğ

(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789753043601
Boyut
170-255
Sayfa Sayısı
183
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat