Denek TaşıBir Ozanın Aydınca Eyleminin Şiire Yansımaları

%10
Denek Taşı,Özdemir İnce

Liste Fiyatı : 17,00 TL
İndirimli Fiyat : 15,30 TL

Havale/EFT ile 15,11 TL
(Bu ürünü aldığınızda 15 puan kazanacaksınız)
   15

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Bir ozanın aydınca eyleminin yazıya yansımaları
“Yayınevi, elinizdeki kitap için, deneme anlayışımı açıklayan bir önsöz-yazı yazmamı istediğinden bu yana kafam karmakarışık huzurum kaçtı. İlkin denemenin bir yazı türü olarak yerini bulup bir yere oturtmam gerek ama yapamıyorum bunu. Deneme, düzenli, kurallı şiir değil kuşkusuz. Deneme ile en keskin ayrım kurallı şiir arasında. Ama düzyazı-şiir söz konusu olunca durum değişir, “Acaba?“ demeye başlıyorum. Düzyazı-şiir ile deneme arasında bir ortak alan var gibi geliyor bana“
Özdemir İnce
Türkiye'de denemenin en etkin yazarlarından biri olan Özdemir İnce'den denemenin gücünü gösteren yazılar. Şair kimliğiyle de yazınımızda önemli bir yere sahip olan İnce, entelektüel birikimini düşüncelerini iletmede ustaca kullanarak, okuyucuya farklı bakış açıları kazandıracak, yazın alanında doğru olarak tanımlabilir üzerine sorularımızı çoğaltıp çeşitlendirecek yorumlar sunuyor.
Sanatçının yarattığı eyleminin bir aydın eylemi olarak değeri, bir ozanın aydınca eyleminin şiire ve yazıya yansımaları, bir kitabın bütünselliğinin önemi, yazın dünyasında dilsel arayışlar gibi konular yer alıyor denemelerde. Kitapta ayrıca günümüz Türkiye'sinin ve dünyanın içine girdiği değer karmaşası gibi güncel konular da irdeleniyor.
Stok Kodu
9789753042550
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
232
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat