Nesillerden Nesillere ArmağanSözler Hazinesi

%20
Sözler Hazinesi,Mustafa Taşçı
Sözler Hazinesi "Elinizdeki bu kitap, derlenen ayet ve hadis meallerinden, atasözü, beyit ve mısralardan, kısa şiir ve notlardan, İslam büyüklerinin ve Batılı düşünürlerin veciz ve hikmetli sözlerinden oluştu. Yılların ilgi ve bilgi birikimi olan bu derleme, yaklaşık 450 konuyu kapsamaktadır. Konular alfabetik başlıklar halinde hazırlandı ve kendi içinde kompoze edilmeye çalışıldı.

Bu kitapta derlenip bir araya getirilen sözler, nesiller boyunca babadan oğula, anneden kıza... devredilegelen değerli birer emanet, vasiyet ve paha biçilemez armağandır; sözlerin özü ve insanlık tarihi boyunca binlerce tecrübenin hayata tutulan ışığıdır.

Bu kitapta; öğretmen, öğrenci, asker, din görevlisi, işçi, çiftçi, gurbetçi, esnaf... her görüş, meslek ve yaştan kadın-erkek, genç-ihtiyar, okuryazar... herkes bu kitapta aradığını bulacaktır. Usanmadan ve zevkle okuyacağınız bu sözlerle, "taş yerinde ağırdır, söz yerinde güzeldir" gereğince hareket edildiği takdirde konuşmalarınız ve yazışmalarınızın daha güzel, yaşamla ölüm arasındaki her şeye bakışınız daha derin ve anlamlı olacaktır. Bu uçsuz bucaksız deryayı keşfe çıkmaktan ve inciler derleyip, derli toplu bir "başucu kitabı" halinde sunmaktan derin mutluluk duyuyorum..." (arka kapak'tan). Nesillerden Nesillere Armağan, Sözler Hazinesi, Mustafa Taşçı, 9789756434123, Düşünce Kitabevi Yayınları
Stok Kodu
9789756434123
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
928
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat