“Bu kitap esin kaynağını, son birkaç on yılda kara deliklerin gizemini ve onların içinde yaşadığımız evrenle ilişkisini çözmek için yoğun çalışmalar yapan çok sayıda bilim adamına borçludur. Fakat hiç kuşkusuz bu eser görecelik (izafiyet) kuramının kurucusu Albert Einstein'a çok şey borçludur.
Bu kitap yüzyılımız biliminin en önemli gelişmelerinden biri olan kara delikleri açıklamak için yapılan bir girişimdir. Kara Delikler içinde evrenimizi yöneten temel yasalar bilinen zaman ve uzay kavramlarıyla birlikte yok olmuş gözükür.“
“Kara Delikler“, uzayın ve zamanın nerede sonlandığını belirleyen, böylece doğanın en kutsal yasalarını hiçe sayan ürkütücü olgu.
“Kara Delikler“, bilimin bile inanılmaz düşe dönüştüğü doğada, karşılaşabileceğimiz her şeyden farklı ve herşeyden korkunç.
“Kara Delikler“, saniyenin yirmi milyonda birine sığacak korkunç bir kıyametin simgeleri. Nasıl ortaya çıktılar, güçlerinin kaynağı nedir, nereden geliyor, nereye gidiyorlar?...
Yıldızların nasıl patladığı, yerçekimsel güçleriyle nasıl kendi içlerinde çöktüklerini, çağdaş fiziğin üzerinde durduğu bu ürkünç olayı açıklayan ilk kitap.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789753900683
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
158
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1992-1
Çeviren
Harun Mutluay,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat