Kanayan Yürekler "SAVAŞ VARDI ELBETTE AMA SAVAŞI İLAN EDEN KADINLAR DEĞİL ERKEKLERDİ; BİNLERCE YIL ÖNCE. KADINLARIN GEÇERSİZ OLDUĞUNU İLAN ETTİLER VE BU GEÇERSİZLİĞİ YASALARA İŞLEDİLER, HATTA İNSAN SOYUNUN DÜŞÜNCELERİNE..."
İlk kitabı Kadınlara Mahsus ile bütün dünyada en çok okunan yazarlar arasında giren ve yalnız Amerika'da üç yılda üç milyondan fazla okuyucuya ulaşan Marilyn French, yeni romanında binlerce yıldır kadınlarla erkekler arasında süregelen sessiz savaşımın nedenlerine inmeye, kadınların yüreklerinde kanayan yaraları deşmeye devam ediyor.
Kanayan Yürekler'de bir aşk hikayesinin boyutları çinde, bir kadın ile bir erkeğin ilişkisini tüm yönleriyle dile getiren ve eleştiren Marilyn French'in kendisi de boşanmayla sonuçlanan bir evlilik deneyiminden geçti. Kolej eğitimini yarıda bırakmasına neden olan evliliğinden iki çocukla kalan Marilyn French, gündüzleri çalışarak, geceleri kurslara giderek eğitimini sonradan tamamladı, kocasından ayrıldıktan sonra Harvard Üniversitesi'nde doktora yaptı. Kanayan Yürekler, Marilyn French, 9789753900522, E Yayınları, Armagan Ilkın
Stok Kodu
9789753900522
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
356
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1991-01
Çeviren
Armagan Ilkın
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat