Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) nörobiyolojik bir sorundur ve oldukça yaygındır. OKB beyin kimyasında ve işlevindeki bir takım bozulmalardan kaynaklanmaktadır. Bununla beraber tedavi edilebilir bir durumdur.
OKB'si olan çocukların birçoğu bilişsel davranışçı terapi denen bir tedavi yönteminden yarar görmektedirler. Beyninde Takıntılar Olursa Ne Yapmalısın? adlı bu kitap çocuklar ve ailelerine OKB'nin üstesinden gelebilmek için bilişsel davranışçı teknikleri öğretmektedir.
“Beyninde takıntılar olursa ne yapmalısın?“ bir terapi ile birlikte kullanılabileceği gibi tek başına da kullanılabilmektedir. Çocuğunuz tedavi altında ise lütfen bu kitaptan terapistinize söz edin.
Ebeveynler, çocuğa vermeden önce bu kitabı kendileri okumalıdır. Burada anlatılan teknikleri ve ilkeleri anlayabilirseniz çocuğunuza daha etkili bir şekilde yardımcı olabilirsiniz. Çocuğun bir ebeveyni ile bu kitabı okuması kitabın etkinliğini artıracaktır.
“Beyninde Takıntılar Olursa Ne Yapmalısın“ adlı bu kitaptan OKB'li çocuklar ve ebeveynlerinin yanı sıra bu alanda çalışan akademisyenler, terapistler, psikiyatrlar ve psikologlar faydalanabilir ve tedavi sürecinde bu kitabı kullanabilirler.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9786054160211
Sayfa Sayısı
95
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2009-07
Çeviren
Şahika Gülen Şişmanlar,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat