Elinizdeki kitapta uygulamalı olarak tarif edilen Terapötik Temas tekniği aslında binlerce yıldan beri çeşitli toplumlar tarafından uygulanagelen, ancak yakın zamanda yeniden sistematize edilmiş bir şifacılık tekniğidir.
Bu teknik, ilk olarak Dora Kunz tarafından çağımıza uygun biçimde sistemleştirilmiştir. Kunz, elleri hasta kişiye temas ettirmek suretiyle iyileşmeye yardımcı olma yeteneğinin, yalnızca özel bireylere bahşedilmiş bir yetenek olmadığını, tüm insanlarda mevcut doğuştan gelme bir kapasite olduğunu varsayarak yola çıkmış, birçok tanınmış şifacının çalışmalarını dikkatle gözlemledikten sonra herkese öğretilebileceğini düşündüğü bu tekniğin prensip ve uygulamalarını ortaya koymuştur.
Terapötik Temas, Amerika'da başta hemşireler olmak üzere pek çok sağlık personeline öğretilmiş ve çok olumlu sonuçlar alınmıştır.
Terapötik Temas tekniğinde, uygulayıcı ellerini bedenin birkaç santim üzerinden geçirerek hastanın enerji akışını kontrol eder ve gerekli bölgelerdeki tıkanıklıkları gidererek hastanın enerji akışını düzenleyerek iyileşmesine yardımcı olur.
Janet Macrae, Terapötik Temas tekniğini hastanelerde, hemşirelik okullarında ve ABD'nin çeşitli yerlerinde uzun yıllardır öğretmektedir. Bu teknik, öğrenilmesi ve uygulanması kolay bir şifa tekniğidir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758519088
Boyut
136-195
Sayfa Sayısı
113
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-12
Çeviren
Nuray Mines,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat