Kapınız çaldığında kimin geldiğini bildiğiniz oldu mu? Tam birisini düşündüğünüz anda düşündüğünüz kişinin sizi telefonla aradığı oldu mu? Bir arkadaşınızla yolda sessizce yürürken, arkadaşınız sanki sizin düşüncelerinizi okumuş gibi söze başladı mı?
Günlük yaşam içerisinde bu tipten olayları az ya da çok hepimiz yaşarız ancak bunları bazen rastlantı diye geçiştirir bazen de şaşırıp kalırız. Bunlar, genellikle farkında olmadığımız basit telepatik etkileşimler sonucu ortaya çıkmış olaylardır.
Telepati duyular dışı yetenekler içerisinde en sık rastlanan ve üzerinde en fazla araştırma yapılan konulardan biridir. Parapsikolojinin en temel araştırma alanlarından biri olan telepati ile ilgili olarak 20. yüzyılın başından bu yana, dünyanın pek çok ülkesinde sayısı araştırma ve deneyler yapılmıştır. Bu deneylerde rol alan kişiler zaman zaman olağanüstü telepati yeteneği sergileyen psişik insanlar olabildiği gibi zaman zaman da sıradan bireyler olabilmektedir. Bu araştırmaların hemen hepsinden zihinden zihine düşünce naklinin mümkün olduğu ve bunun aradaki mesafeyle hiçbir şekilde sınırlı olmadığı anlaşılmıştır.
Elinizdeki bu eser telepati konusu ile ilgili olarak yapılmış belli başlı araştırma ve deneylerin büyük çoğunluğunu kapsamakta ve telepatinin mekanizması ile ilgili çeşitli kaynaklardan derlenmiş açıklamalara da yer vermektedir. Ayrıca bu konuda deney ve araştırma yapmak ya da telepati yeteneğini geliştirmek isteyen okurlar için geniş kapsamlı pratik yöntemler de sunulmuştur.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758519217
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-03
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat