Çok eski zamanlarda sulara gömülmüş görkemli Atlantis uygarlığı hakkında bilinen pek çok esfaneler bulunmaktadır. Fakat bu efsanelerin ardındaki gerçekler ve Atlantis'in gerçekten var olduğuna dair jeolojik ve metafizik kanıtlar çok fazla bilinmemektedir. Bilim adamları Atlantis'in toplumsal yaşamı ve tarihi ile ilgili neleri gün ışığına çıkartmışlardır? Atlantislilerin mistik ve dinsel inançları, sanat ve mimarileri, bilim ve sağlıkla ilgili bilgileri ne durumdaydı? Birçok alandaki olağanüstü başarıları, dünya dışı varlıklarla temas kurmaları sonucunda meydana gelmiş olabilir mi?
Shirley Andrews bu kitabında, bir zamanlar Atlantik Okyanusu'nda bulunan bu efsanevi ülkenin canlı mirasını gözler önüne sererek bu eski uygarlığı bizlere yeni bir bakış açısıyla tanıtmakta; kıta üzerinde yaşamış uygarlığın tarihini, coğrafyasını, bilim ve teknolojilerini, inanç ve adetlerini diğer kıtalara olan göçlerini ve günümüz toplumları üzerindeki izlerini kapsamlı olarak anlatmaktadır.
Yazar kapsamlı araştırmaları süresince Dünya'nın pek çok yerlerine seyahat etmiş ve bu kitabında Atlantis hakkında araştırmalar yapan yüzlerce araştırmacının -klasik ve modern alimler, bilim adamları ve Edgar Cayce gibi tanınmış medyomlar- çalışmalarını bir araya toplamıştır.
Bu eski kıtanın batışından sonra hayatta kalanlar dünyanın dört bir yanındaki kültürler üzerinde izlerini bırakmışlardır ve onların torunları bugün yeryüzünde yaşamaktadır. Atlantis'in bıraktığı miras, dünyamızda barış ve aydınlıkla dolu yeni bir çağı meydana getirmemize yardımcı olabilir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758519200
Boyut
140-215
Sayfa Sayısı
289
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-01
Çeviren
Esin Akan,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat