Geleceğin Psikolojisi

%5
Geleceğin Psikolojisi,Stanislav Grof

Liste Fiyatı : 14,00 TL
İndirimli Fiyat : 13,30 TL

Havale/EFT ile 13,14 TL
(Bu ürünü aldığınızda 13 puan kazanacaksınız)
   13

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Transpersonel psikolojinin kurucularından Dr. Stanislav Grof'un çalışmalarının kapsamlı bir özetini oluşturan bu kitap, onun psikiyatri ve psikoloji alanlarına yaptığı büyük katkıları sergilemektedir. Grof araştırmalarını “holotropik deneyimler“ olarak adlandırdığı farklı şuur halleri üzerinde yoğunlaştırmış ve bu deneyimlerin bütünleşmeye götürücü niteliği üzerinde durmuştur. Grof psikoloji ve psikiyatrinin şu an geçerli temel varsayım ve kavramlarının radikal biçimde gözden geçirilmesi ve holotropik deneyimlerle ilgili sistematik araştırmalara dayalı olarak yenilenmesi gerektiğini savunmaktadır. Grof'a göre köklü içsel dönüşüm ve daha üst bir şuur düzeyine yükselmek, insanlığın geleceği için yegane ümit ışığıdır.
“Bu kitap şuur araştırmalarında öncü bir dahi tarafından yazılmıştır. Kitapta Grof'un LSD kullanarak yaptığı ilk psikoterapik çalışmalardan, ölümle yüzyüze gelmiş kişilerle yaptığı klinik araştırmalara, holotropik nefes çalışmasından şuur araştırmalarının kozmolojik imalarına ve gezegensel krizin aşılması için beklentilerine kadar tüm fikirlerini bulabilirsiniz. Grof transpersonal alanda en özgün düşünürlerden biri olmuş ve yaratıcılığı hep geniş görüşlü olgunluğuyla başabaş gitmiştir.“
Michael Washburn (Transpersonal Psychology in Psychoanalytic Perspective'in Yazarı)-
“Grof, insan şuurunun yapısı ve insanlığın kozmostaki yeri hakkında giderek büyüyen bir tartışmayı başlatmıştır. Eğer günümüzde daha fazla sayıda psikiyatrist insan şuurunun fiziksel beynin sınırlarını aştığını benimsemiş olsaydı ve şuuru, 'kozmik şuur'un bir parçası olarak ele alsalardı, yalnızca tedavi yöntemlerindeki değişim değil, modern kozmolojiye ait -Batı kurumlarını, ideolojilerini ve kişiliğin yapısı hakkındaki inançların temelini oluşturan kozmoloji- temel önkabullerin kültürel çapta yeniden düşünülmesi olasılığı da gündeme gelirdi.
Michael E. Zimmerman (Contesting Earth's Future: Radical Ecology and Post Modernity'nin yazarı)-
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758519316
Boyut
140-215
Sayfa Sayısı
450
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-01
Çeviren
Sezer Soner,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat